פסטיבל הפסנתר?

0/5

"פסטיבל הפסנתר מארח" מגיע עם רוחות הסתיו של נובמבר, מתחם סוזן דלל, הרבה מאוד הופעות, ואין לפעמים ברירה אלא לוותר פה ושם על משהו מסקרן לטובת משהו מסקרן יותר.

 

פסנתר? לא בדיוק פסטיבל שמגיע מהפסנתר ומהפסנתרן. הרבה יותר מתאים כבר לקרוא לו – פסטיבל תל-אביב למוסיקה ישראלית. הפסנתר הוא עוד איזשהו תירוץ למופעים אינטימיים, לא רוק במובן הדציבלי של המילה. לא ימנעו מלהקת רוק (מרסדס בנד) אמן רוק (ירמי קפלן) יזהר אשדות (אמן גיטרה במובהק) או אירוע שעוסק במלחין-גיטריסט כמו יצחק קלפטר  להגיע להתארח אצל "הפסנתר מארח".

 

הפסנתר בפסטיבל "הפסנתר מארח" הוא כבר אמתלה. שיטת הקומבינה תאפשר כמעט לכל אמן להיכנס בשעריו. רוצה הכנר והזמר מיכאל גריילסאמר להשתתף? אין בעיה: הוא יגייס למופע את אחיו דוד גריילסאמר – פסנתרן קלאסי שיגיע במיוחד מצרפת. מאור כהן יתחמש בפסנתרן אופיר קנר. ירמי קפלן באריה בן קנז. עמיר לב באסף תלמודי. מהות הקומבינה: איכשהו לכוונן את האירוע לקווי מתאר מסוימים, שהפסנתר בדרך כלל אינו המוטיב המרכזי בהם.

 

אילו היו מגבילים את "הפסנתר מארח" למופעי פסנתר נטו – הוא היה מצטמצם ליום-יומיים גג. אבל למפיקי האירוע אין יומרה כזו. הקונספט היחיד הוא – בהפקה הייחודית, המתאימה עצמה פחות או יותר למסגרת.

 

איפה בכל זאת תוכלו למצוא את אמן הפסנתר? שלומי שבן"מגדל הפזמון", מופע שיפתח את אירועי "הפסנתר מארח" בהמשכן לאומנויות הבמה – גרסאותיו האישיות של שבן לשירים של אחרים (רנדי ניומן, למשל) שלמה גרוניך מארח את מארש דונדורמה (מרכז סוזן דלל בצהרי שישי 13.11) הפסנתרן עומר קליין עם רונה קינן בגרסה מיוחדת ל"שירים ליואל" (11.11) הייתי מגיע לשמוע את אביב גדג' ליד הפסנתר (12.11) זה כמעט כל ההיצע למי שמתעקשים דווקא על הפסנתר.

 

פסטיבל הפסנתר מארח? נו, באמת.

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות