ההופעה The Performance

גברת שירלי בייסי Dame Shirley Bassey

הליקון
4/5

אחרי אלבום הטלאים המאכזב Get the Party Started של 2007, ב"ההופעה" (The Performance) חוזרת הזמרת האגדית והנצחית למה שהיא יודעת לעשות הכי טוב: שירי רגש מלודיים מתוזמרים, צליל עכשווי אבל בלי איזשהו חיבור לרמיקסר עדכני.

מי שזכתה לבצע בזמנה 3 שירי נושא לסרטי ג'יימס בונד – נשמעת כאן ממש בסגנון הזה מפסי הקול של 007. זוכרים את "יהלומים לנצח" או את "גולדפינגר" של ג'ון בארי? ג'ון  בארי כתב את אחד השירים לאלבום יחד עם דון בלייק – Our Time Is Now. דיוויד ארנולד המפיק והמעבד המוסיקלי הנוכחי למד היטב את הסגנון והאווירה הג'ייימס בונדיים. הדוגמא הבולטת – No Good About Goodbye – לחן ותזמור שהם העתק של תזמורי ג'יימס בונד הקלאסיים. חתומים על השיר דיוויד ארנולד ודון בלייק.
גם If I Love You Now will יכול היה בקלות להיות שיר הנושא לאחד מסרטי ג'יימס בונד. לעומת זאת – רופוס וויינרייט כתב לה שיר שעובד בסגנון רומבה פלמנקו קצבי – Apartment, וזוהי אחת ההפתעות המרעננות של הדיסק, במיוחד מזמרת שמלאו לה 72 שנה. ניל טנאנט וכריס לאו מהפט שופ בויז כתבו לה The Performance of My Life האמוציונאלי – שיר עצוב לביצוע חיים, ויש תחושה ששירלי בייסי מזילה דמעה. נשמע כמו ה"בדרכי שלי" שלה. ועוד הפתעה: חברי "מאניק סטריט פריצ'רס" תרמו את The Girl From Tiger Bay, השיר הכי אוטוביוגראפי שבייסי שרה. אוהביה לא יהססו.

 

Performance of My Life

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות