לולי

דנה ברגר איתי פרל

מילים ולחן: איתי פרל. הפקה מוסיקלית: לואי להב
4/5

"לולי, חזרתי לעשן, לא הייתה סיבה, פשוט ויתרתי, ולא היה דבר ראוי שיאמר שלא אמרתי. לולי סיגריה לכבודך, אהבנו ועוד איך… אני זוכר, איך אמרתי לך שזה לא עצוב כל כך, לי נשאר אותי ולך נשאר אותך.

ועכשיו השמש תייבש לי ת'הכביסה, והגשם ישטוף לי את האוטו. לולי אנ'לא מבטיח כלום יותר לאף אחד, סעי בזהירות רחוק רחוק מכאן"

 

למה דואט? הרי השיר מושר רק מנקודת מבטו של הגבר שמודיע לה על תום  פרשת היחסים ביניהם. האם לא היינו יכולים להסתפק בקולו של איתי פרל, שהוא גם מחבר השיר? אפשר לטעון כי קול נוסף הוא כלי לייפות, להעניק גוון נוסף לשיר. ואכן, קולה של ברגר מוסיף צבע, מעניק אפילו משהו חם, נינוח ואנושי לביצוע, ועדיין הדואט אינו מסתדר לי בקונטקסט של השיר – דבריו על חזרתו לנקודת התחלה שלפני היחסים, מבחינתו מצב לא הכי נורא – שהרי לו יש את עצמו, לה יש את עצמה. מה שיותר קשה הוא המשפט האחרון בשיר – "סעי בזהירות (בכל זאת דואג לה) רחוק רחוק מכאן" , כלומר – לטובתך תתרחקי ממני כי אני לא כזה נחמד וטוב שאפשר לסמוך על הבטחותיו.
עיבוד אקוסטי באוריינטציה של מוסיקת פולק קאונטרי, מלודיה נעימה, הרמוניה מלטפת, עצבות יפה, צליל הטרומבון מוסיף עוד גוון תחושתי יפה. העובדה שהדואט המתרפק אינו תואם את הטקסט אינה גורעת מיופייה של המוסיקה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. זה לא דואט !!!!!- זה שני מספריי סיפור שנכלאו לאותו השיר, וזה היופי של השיר ושל שירים אחרים שלהם שהם באותו הסגנון. לידיעת הכותב
    בדואט הוא שר שורה או יותר היא שרה את שלה הוא שואל היא משיבה ולהפך. פה שני זמרים אולי חברים שרים ביחד ולבד. וזה כל היופי אבל שוב זה לא דואט

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות