הנפילה The Fall

נורה ג'ונס Norah Jones

הליקון
4.5/5

 "במכתבך – הלכת לישון/ אבל אני לא גמורה עם הלילה/ נשארתי ערה וקראתי/ דבריך המהדהדים בראשי בלבלו אותי אז כיביתי האור/ לא יודעת איך להאט את זה/ ראשי במרדף אחרי פיראטים"

כך פותחת נורה ג'ונס את החדש שלה, הרביעי אחרי Not Too Late של 2007  הוא עשוי להפתיע אחדים ממעריציה. קראתי  ביקורת שאומרת: אחרי שמכרת 36 מיליון אלבומים אתה יכול להרשות לך להמציא את עצמך מחדש.

 זה קורה. הצליל – חדש. לאורך 13 שירים כמעט אין כאן פסנתר ששלט באלבומיה הקודמים. עיבודים אפלים משהו – כלי מיתר קלאסיים. דגש על גיטרה חשמלית, פסנתר חשמלי. קול עמוק עשן בלוזי שלא היכרנו אצלה. 
הצליל הזה מגיע כבר מהקטע הפותח
Chasing Pirates, מעיבוד אווירה יפהפה (צ'לו) ל – Light as a Feather שהיא כתבה בשיתוף עם ראיין אדאמס: "אנחנו קלים כנוצה/ יש לי אותך ואותי ביחד/ בינתיים בחוץ ירד גשם של אבנים/ לא ידעת/ אלהים ברך את נשמתך/ אנחנו קלים כנוצה/ כבדים כצו מזג האוויר"

אהבתי גם השיר הקצבי הטעון "דם צעיר" המושר באיפוק דרמטי – מרגיש דם אחר מבחינתה: "אעמיד פנים שליבי אינו בוער/ אם תגנוב את שמה של אהבתי האמיתית", December הוא שיר כאב אקוסטי למהדרין במקצב איטי, אינטימיות צובטת.

"דצמבר בוא אלי/ מקווה שאראה אותך לא רק בחלומות/ אתן לך לבוא/ מדוע אינך יכול להאמין/ כמה את באמת חשוב"

רוק? – It's Gonna Be – "אם כל מה שנדבר עליו זה כסף – שום דבר לא יהיה כייפי מתוק שלי/ ועכשיו כשכל אחד מלא בקורת זה גורם לאיפור שלי לטפטף". אמרנו כבר שנורה ג'ונס עשויה להפתיע?

 

 

 

1. Chasing Pirates

2. Even Though

3. Light As A Feather

4. Young Blood

5. I Wouldn't Need You

6. Waiting

7. It's Gonna Be

8. You've Ruined Me

9. Back To Manhattan

10. Stuck

11. December

12. Tell Yer Mama

13. Man of the Hour

 

 

נורה ג'ונס: Young Blood

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות