עליי

סאבלימינל מארח את דנה אינטרנשיונל

מילים ולחן: קובי סאבלימינל שמעוני עיבוד: קובי סאבלימינל שמעוני ורון תיכון
3/5

אני קורא לה והיא לא מגיבה/ אני לא בא להנה לחפש אהבה/ סורק את השטח מי עומד מצדדי/ ופתאום היא אומרת תסתכל רק עליי//

עליי – עליי/ להסתכל, להסתכל עליי/ עליי – עליי/ להסתכל, להסתכל עליי/ וואי וואלי עליי או/ תרדי ממני  או שתעלי עליי/ אם מאחורי מלפני או מצדדי/ מבטים עלי הופה טינאנאי/ וואלה/ מי לוחמת, זורמת, חוסמת מי שזוממת / לא מרחמת, מתקדמת, כל מילה מקיימת על אמת…//

לביאה חושפת, שיניים נועצת/ בעורק הראשי התקפה מתפרצת / מי יכול עליה/  מי? עד מתי

אני אסתכל עליה והיא תסתכל עליי..

 

לא כל יום יוצא לי לפתוח ביקורת על סינגל במסיבת עיתונאים. אבל הנה זה קרה. במסגרת המאמץ של קובי סאבלימינל שמעוני לקראת סינגל ראשון מאלבומו הבא – הוא נקט כמה צעדים שיביאו את התקשורת אליו: הוא גייס את דנה אינטרנשיונל לקחת חלק בסינגל הראשון שהוא משחרר, והוא הביא כל כלי תקשורת שמצויד במצלמות לגלריה של אודי יפרח בתל-אביב כדי להתחכך בצילומי הקליפ יחד עם האינטרנשיונל.

דנה נראתה כמו כלה שיוצאה מסרט הזוי, ממש כמו כל האירוע הזה של התנפלות התקשורת, סצינה שנראתה כסרט שסאבלימינל מביים-מפיק על הקריירה שלו. מסיבת העיתונאים המאולתרת ניסתה להתיישר על קו היחצנות של האירוע, ואילו אני, עטיתי ארשת רצינות של עיתונאי כדי להשחיל שאלות טיפה יותר תכל'ס. כלומר: חבר'ה על מה הבלגן? הבנאדם מוציא אלבום סולו ובוחר לפתוח את הקמפיין עליו בדואט עם דנה אינטרנשיונל. שיתופי פעולה כאלה הם בדרך כלל בונוס בדיסק. סוכרייה. לא הדבר העיקרי.
דנה בחורה שנונה – הבינה את השאלה. כולנו חיים בתוך סצינה של ייחצון. הכל זה ייחצון. סאבלימינל שמוביל את פרויקט תאקט הוא כבר סוג של אמן-על, שמנתב קריירה בשיקולים ייחצוניים-מסחריים כאלה ואחרים, וגם מנתב את השאלות לתשובות, למשל – על סצינות הראפ והמוסיקה הים-תיכונית מדבר כפוליטיקאי מדופלם. אני מבין את סאבלימינל. אני גם מסיר את הכובע בפניו על יכולות ההפקה והיזמות שלו. מבחינה זאת – יש כאן מקצוען שמנסה לרקוד על כמה שיותר חתונות. הוא אינו מחפש רק כלה אחת.

עד כאן מסיבת העיתונאים. ועכשיו לעבודה ולמלאכה: השיר נקרא "עלי" הטקסט בבתים משדר ראפ. אבל הוא מגיע בעיקר בדאנס טראנסי עם נגיעות ראפ/היפ הופ לחישות ואנחות וקולות מאונפפים. סאבלימינל הלך על חוויה מינית הזויה אכזרית משהו, סאדו-ארוטית עם דימויים מסרטי ערפדים ("חושפת שיניים נועצת בעורק הראשי התקפה מתפרצת") שפונה לרגשות הכי יצריים/פרימיטיביים של האדם. ואמנם הבנאדם לא בא לחפש אהבה – " אני קורא לה והיא לא מגיבה/ אני לא בא להנה (שגיאת שפה!  י.ח) לחפש אהבה", ואכן – כל מה שהוא רוצה זוהי לביאה ערפדית. וללביאה יש תפקיד לא גדול בשיר – בעיקר קישוט קולי באינטונציה של פיתוי.

כמו הטקסט – המוסיקה היא דאנס רחבות אלקטרוני שטוח בלי קמצוץ אנושיות, שלכל היותר ישרת את המטרה שלמה הוא נולד – דאנס תוסס באווירת קלאב דחוסה. מוטו המבשר את מהות האלבום הממשמש ובא? נקווה שנמצא בו יותר עומק. נדמה לי שמסאבלימינל אני יכול לבקש.

 

סאבלימינל דנה אינטרנשיונל – עלי צילומי הקליפ ומסיבת עיתונאים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות