חליל וקול במחווה לצ'ט בייקר

ניקולה סטילו ומיקלה לומברדי

"בצעדי ענק" סדרתה ג'אז במשכן
4/5

ג'אז איטלקי הוא אורח קבוע בסדרת הג'אז במשכן. מה זה ג'אז איטלקי? הפסנתרן סטפאנו בולאני אמר לי פעם שהוא לא מכיר יצור כזה. בשביל בולאני – ג'אז הוא שפת החופש.  האימפרוביזציה מאפשרת לעשות כול מה שבא לך לעשות – ישן, חדש, פופ, אוונגרד, סולו ועם הרכב כזה או אחר, וזה שונה ומשתנה מערב לערב. זה מה שיפה בג'אז.
וזה בדיוק מה ששמענו מהחלילן והמלחין ניקולה סטילו, שהייתה לו כל ההצדקה שבעולם להוביל ערב המקדש לאגדת הג'אז החצוצרן והזמר האגדי צ'ט בייקר – מהסיבה הפשוטה שהוא הופיע והקליט איתו  בעשור האחרון לחייו.

בחלקו השני של הערב הצטרפה אל ההרכב הזמרת מיקלה לומברדי, הנחשבת לאחת הזמרות הבולטות בסצנת הג'אז באיטליה, לביצוע סטנדארטים ידועים אותם שר צ'ט בייקר לאורך פעילותו המוזיקלית.

עבר עלינו ערב ג'אז טוב, אבל לא מהסוג שמשאיר אותך חמש שעות אחרי עם תחושה שאסור היה להחמיץ, מה שקרה לי – אם מדברים על ג'אז איטלקי – במפגש של סטפאנו בולאני עם אנריקו ראבה. אבל בג'אז כמו בג'אז – גם במה שנקרא "מיינסטרים סטנדרט  ג'אז" – גם אם אינך סופג ריגושים אולטימטיביים, אתה נהנה לשמוע נגינה של נגנים ליגת על,  וסטילו הוא ליגת על גם כחלילן, גם  כמוסיקאי שמתיישב לפסנתר, גם כזמר ג'אז ששר ברוחו של צ'ט.

צ'ט בייקר הקליט באיטליה. גם שירים איטלקיים. למעשה, צמרת הג'אז האיטלקית הקליטה איתו. ניקולה סטילו הוא מהבולטים, גם מי שמצליח להתתקרב לרוח הצליל של בייקר.

מיקלה לומברדי שעלתה בחצי השני של הערב, זמרת אלט – שרה/ מאלתרת את השירים בשילוב של אינטליגנציה, אלגנטיות ואינטימיות, מצטיינת לטעמי יותר בתחום הבלדה מאשר בסקאטינג קצבי, זמרת ג'אז שבהחלט ראויה להימנות בשורה אחת עם קארין אליסון, שרה לאזארוס, סטייסי קנט. מרגישים שיש לה חיבור עמוק עם מסורת הג'אז, שהיא למדה הרבה מהענקיות.

ועוד משהו – כדאי היה להגיע לערב הזה רק כדי לשמוע את מסימו מנזי בתופים, ולהבין שאמנות התיפוף היא אמנות הצמצום, הנגיעה ולא החבטה.

והערה לסיום: מישהו מוכן להסביר לי מדוע הייתי צריך לראות את גבו של הפסנתרן לכל אורך הערב? טוני פנצ'לה הוא פסנתרן שראוי שפניו לא יוסתרו, ושלא נזכור  מהערב הזה בעיקר את גבו.

ניקולה סטילו (חליל וגיטרה), מיקלה לומברדי (שירה), טוני פאנצ'לה (פסנתר), ג'ורג'יו רוסקיליונה (קונטרבס), מסימו מאנזי (תופים)

Set Nicola Stilo

1) Funk in deep freeze.
2) Nardis.
3) Broken wing.
4) Arborway.
5) In a sentimental mood.
6) Cherokee.
7) My ideal.(sings)

Set Michela Lombardi

1) You'd be so nice to come home to.
2) Aren't your glad you're you.
3) I'm thru with love.
4) 'Tis autumn.
5) Fair whether.
6) I'm old fashioned.
7) I fall in love too easily. (duet Michela+ Tony Pancella).
8) Alone together. (with Stilo).
9) Estate. (with Stilo).

הדרן

Portrait in black and white.(Nicola solo piano+ voice)
But not for me- all the band

 

Homage to Chat Baker

Nicola Stilo, flute, guitar

Tony Pancella, piano

Giorgio Rosciglione, bass

Massimo Manzi, drums

Michela Lombardi, vocals

 

Nicola Stilo Michela Lombardi – Homage to Chat Baker

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות