כל הנשים יפות

שלומי סרנגה

מילים ולחן: יוסי גיספן. עיבוד והפקה מוסיקלית: תמיר צור
3.5/5

כל הנשים יפות בלילה/ אבל הרבה יותר ביום/ את הסיבה לקום בבוקר/ אפשר לראות בכל מקום// כאן בגלריה של הטבע/ הן כמו ציור של אלהים/ אישה זה כוח מנצח/ במשחק של החיים// כל הנשים יפות אך אין יפה כמוך// כל הנשים יפות בלילה/ כל כך יפות שזה מפחיד/ מנהלות את ההיסטוריה/ ומעצבות את העתיד// בתל-אביב אלפיים ועשר/ וגם ברומא הקדומה/ בכל אישה יש איזה קסם/ שילוב של יופי וחוכמה// כל הנשים יפות …

 

אני מכיר יותר מכמה נשים שגם הלילה לא יעזור להן. היום – על אחת כמה וכמה. אלוהים לא התאמץ להכניס אותם "לגלריה של הטבע". לפי השכל בקודקודן – הן בקושי משפיעות על השנייה הבאה. אין שום סיבה לקום בבוקר בשבילן. ההיסטוריה והעתיד ממש לא מחכים להן. לגבי השילוב של יופי וחוכמה – כל גבר היה רוצה. רוצה – ממש לא יוצא.  בדרך כלל השניים האלה (יופי וחוכמה) לא נפגשים כשמדובר בנשים (זה לא השובניסט אומר, אלא עובדות בשטח) ואגב, אם כבר להתייחס לנשות ההיסטוריה, הלחן בשיר צריך לתת עדיפות לנשות יוון העתיקה, לא רומא הקדומה. מה פשר העדיפות לנשות רומא?

בוא נגיד שגיספן כתב את ההערצה-החנפה המכלילה על נשים בחיוך קליל. לפי הלחן (האם גיספן פותח קריירה חדשה?) השיר אכן מגיע ארוז ים-תיכוני מחויך, שמח וקליט, מהסוג העממי הזה שמזכיר עשרה שירים אחרים, שכבר מת להיכנס לאולם השמחות. סרנגה לקח אותו לחלקה היוונית שלו בביצוע סתמי שאינו מעיד כי יש לו איזה יחס אישי לשיר. הבעיה שלו – כמו של זמרים בז'אנר הזה – שהם קונים שירים בעלי פוטנציאל לעשות שמח לעם ישראל. אחרי הכל – זה בסדר. מצד שני – תלוי למה הם חותרים: עוד להיט  שמח לפיזוזים? אז בבקשה – יש לו את זה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

 1. חרסונסקי עזוב אותך ..אם היית מבין כמה גיספן חשוב למוזיקה שנותנת כל כך כיף לקהל שלה , אז לא היית יורד על שיריו באופן אינטנסיבי , ומה שלא ברור הוא , שאם אתה לא כל כך מתחבר לז'אנר הזה , אז אולי אתה בכלל לא חי פה בין עמך , כי : שים לב מי זמר זמרת העשור , ואילו השירים הכי מושמעים ומורדים ..אתה חייב להבין שככה אנשים אוהבים את השירים האלו , וככה אנחנו אוהבים ליצור אותם , אז לפני שאתה קוטל עוד שיר מזרחי , בוא וקח דקה למחשבה ותתחבר גם אתה למוזיקה הזאת שעושה רק טוב בלב …

 2. מר חרסונסקי
  האם אתה חייב להוכיח את סלידתך מנשים גם בביקורת?
  האם מישהו מינה אותך לבקר כי אתה מבין יותר?
  האם זכור לך אי פעם שמבקר באיזשהו מקום בעולם זכה להערכה ?
  והאם לא עייפת מלהיות עייפת מלהיות שופך דיו מתוסכל?
  לך חפש לך חיים ואהבה.. אם אתה סולד מנשים בחר גבר
  אין לאף אחד בעייה עם זה כמו שלך יש עם כל המזרחית.

 3. איזה מבקר דדד…יורד על גיספן מה הוא מבין בכלל .תכתוב אתה אם אתה יודע מה נכון .גיספן עשה את שרית חדד את אייל גולן מלא מלא מהמוסיקה המזרחית גם את סקנגה הוא עשה במומו מונו מה אתה מבלבל רומא וייון בדקת באינציקלופדיה.מה אתה מבין במטפורות.ואם גיספן מלחין זה נראה או נשמע צורם?? לידיעתך גיספן מוסיקלי ותראו איך בלהיט החדש של אייל גולן גונגל הוא גם בהפקה המוסיקלית מעורב.עזוב אותך לך למקצוע אחר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות