שדה חיטה

צח דרורי

מילים, לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: צח דרורי
5/5

הצלילים בפתיחה   סרט מתח. הקול שששר "זאת עין הסערה משוטים נופלים למים, הקברניט שיכור" נוגה, רכרוכי, מהורהר. האווירה היא ההפך מכאוס. אידילית. היא נמשכת לאורך השיר. טון של געגוע. המוסיקה לירית. צח דרורי, מספר את הסיפור בעולם הזייתו. ניגודים: סערה נוראה בים מול אשת חיל שממתינה עם תה חם על מיטה, כשבאוויר ריח קיץ כפרי ואנשים שרים על בית תפילה" .התובנה כאן –  צינית. בשעה שמתרחשים דברים נוראים, אנשים חיים בעולם כאילו כלום.
בבית השני קורה משהו שהוא אינו בדיוק נבואת הזעם של חזון אחרית הימים"גל גדול של חסד מגיע לטרוף את הקלפים" כלומר – להחליף את הכאוס במשהו של טוב, מה שהופך את אשת החיל עם התה החם בבית האחרון לסיטואציה מרגיעה. כאמור, השיר מושר בטון  אחיד, עיבוד אקוסטי שטוען במתח דק, מדגיש את האווירה ההזויה, מנגינה מינורית יפהפייה.
אני שומע לראשונה את השם צח דרורי. חיפשתי "חומר". בדף שנשלח מספרים: סינגל ראשון של שותפו המוסיקלי של אביתר בנאי (מתאים), כישרון מדובר "בתעשייה" (למה תעשייה?). מלחין ומוסיקאי שיצירותיו מנוגנות ע"י תזמורות. אנימטור חובב שביים את "יבשה לים" הקליפ של פרויקט 30. שיר שנכתב במהלך נסיעתו מעירו באר שבע לתל-אביב. הוא יכנס לאלבום חדש "כיוון רוח" שנכתב במשך 7 שנים במהלכן התגורר במצפה רמון. שורה תחתונה: רוח טובה מנשבת מהכיוון של דרורי. יש למה לצפות באביב.

 

זאת עין הסערה/ משוטים נופלים למים/ הקברניט / שיכור/ אין צפון / אין דרום

לויתן רעב מגיח/ מתוך המים/ אבל המלחים שרים על//

אשת חיל שמחכה/ עם תה של ערב/ על מיטה/ כשריח קיץ בקצה הכפר/ שרים על בית/ תפילה,/ שדה חיטה פורח//

זאת עין הסערה/ הנביא צועק/ שדי כבר לשתיקה/ וגל גדול של חסד מגיע/ לטרוף את הקלפים/ היא רואה / היא תדע/ מתוך החושך היא תופיע/ בדמות של גובה/ והיא תוציא אותו/ משם/ אל//

אשת חיל שמחכה/ עם תה של בוקר/ על מיטה/ כשריח קיץ בקצה הכפר/ שרים בבית תפילה/ על שדה חיטה פורח

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. ביקורת תמציתית לעוד כישרון אדיר מתוצרת באר שבע

    צריך לעשות מחקר על ההצלחה הפנומנית של בני באר שבע המצליחים ומובילים בכל תחומי המדיה והתקשורת בארץ.

    כל הכבוד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות