סדרת גאז חדשה ינואר-מאי 2010

הקונסרבטוריון הישראלי בשיתוף עם הניו-סקול ג'אז

0/5

סדרת ג'אז חדשה של הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה ת"א בשיתוף הניו הסקול לג'אז  בניו יורק יוצאת לדרך בניהולם האומנותי של עמית גולן ושי זלמן.

הסדרה היא תוצאה של שיתוף הפעולה במסגרת תכנית הלימודים המשותפת של הקונסרבטוריון בת"א עם הניו סקול לג'אז, ניו יורק. בסדרה  יתארחו שלושה "מאסטרים", מגדולי אומני הג'אז הפעילים היום בעולם –  הגיטריסט פיטר ברנשטיין, החצוצרן אדי אנדרסון והמתופף ג'ימי קוב. את שני הראשונים שמעתי בעבר בהופעות בישראל.

הם יגיעו לתת כיתות אומן שיתקיימו במרכז ללימודי ג'אז בקונסרבטוריון למוסיקה, ת"א ולהופעות שיתקיימו בערים הגדולות.

תלמידי התכנית האקדמית יזכו לכיתות אומן בהן ינגנו עם האומנים האורחים ויקבלו מהם הדרכה באנסמבלים במסגרת תכנית הלימודים המשותפת עם ה"ניו סקול לג'אז ומוסיקה בת זמננו, ניו יורק", שיתוף פעולה העומד במרכז לימודי הג'אז של הקונסרבטוריון בת"א. הרכבי התכנית ינגנו בקבלות הפנים באולמות הקונצרטים בהן הסדרה תתקיים.  

כל אחד מחמשת הרכבי התכנית יציג עיבוד מוסיקלי אותו הכין במיוחד לקונצרט ואותו ינגן עם האומן האורח במסגרת קונצרט התרמה שיתקיים עם כל אחד מן האומנים (3 מופעים).

 

מדובר בסדרה שנועדה להעשיר את עולמם המוסיקלי של הסטודנטים בחווית לימוד שתיווצר במפגש  עם גדולי אומני הג'אז, דור ה"מאסטרים" שהולך ונכחד, למעשה ניסיון לחיבור בין בתהליך הלמידה ויצירה בין האומן צעיר ל"מאסטר" כחלק בלתי נפרד מההמשכיות של מורשת הג'אז העוברת מדור לדור.

 

 Peter Bernstein

 

הגיטריסט פיטר ברנשטיין נחשב לאחד הגיטריסטים המובילים והעסוקים יותר בסצנת הג'אז של העשור האחרון. הוא זכה לנגן עם הסקסופוניסט הנודע לו דונלדסון, האורגניסט לוני סמיט, והמתופף האגדי ג'ימי קוב.

פיטר, שהביא סאונד חדש לשנות ה – 90 תוך שמירה ונאמנות למסורת הג'אז, הוא  אחד מנגני הגיטרה המלודיים ביותר שאפשר לשמוע בימים אלה. שלישיית האורגן-גיטרה שלו  עם האורגניסט לארי גולדינגס והמתופף ביל סטוארט זוכה כבר עשור לשבחים רבים ומופיע באין ספור פסטיבלים ברחבי העולם.

עם ברנשטיין ינגנו – עומרי מור – פסנתרן וירטואוז יצירתי, צבר כבר שעות נגינה עם ענקי ג'אז בארץ ובעולם, בוגר האקדמיה למוסיקה בירושלים.  בנוסף לג'אז עומרי חוקר את המוסיקה האנדלוסית ומשלב אלמנטים ממנה בנגינתו.טל רונן – מהבסיסטים המבוקשים בסצינת ה"בופ" של ניו יורק, מנגן בקביעות עם פרנק ווס (הטנוריסט בתזמורתו של קאונט בייסי באמצע שנות החמישים), ונגנים בולטים נוספים מסצינת הג'אז של ניו יורק.

שי זלמן  במשך שנים יוזם סדרות ג'אז איכותיות עם גדולי אומני הג'אז בעולם. במסגרתן זכה להופיע עם: לארי ויליס, ג'ון היקס, ג'וני גריפין, ג'ו מגנרלי ועוד.

במסגרת קבלת הפנים לברנשטיין יופיעו נציג 2 מהרכבי התכנית של המרכז ללימודי ג'אז וה"ניו סקול לג'אז", ניו יורק.

הרכב בהדרכתו של ארז בר נוי: סיון דהן – שירה, גיל ליבני – גיטרה, איל לובט – פסנתר, אבנר כהן – קונטרבס, מתן אסייג – תופים.

הרכב בהדרכתו של עופר גנור: מאיה גור – שירה, יאן אילון – גיטרה, דור רוזנברג – פסנתר, מקס אולארצ'יק – קונטרבס, ליאד אלון – תופים. תאריכי המופעים: מרכז עינב – 23.1.2010, המעבדה ירושלים 24.1.2010 (שעה: 21:30)

 

 

 Eddie Henderson

 

החצוצרן הנודע אדי הנדרסון הופיע והקליט בסוף שנות השישים עם ארט בלייקי ושליחי הג'אז, עבד שנים רבות עם הפסנתרן הרבי הנקוק ועם הסקסופוניסט בילי הרפר, עימו חזר להופיע הופיע בשנים האחרונות עם הרכב The Cookers, נשפנים בסגנון ה"הארד בופ" שזכה לשם. עם הנדרסון תופיע חמישיית עמית גולן במוסיקה מקורית חדשה נשכתבה ועובדה לשלושה כלי נשיפה ברוח מסורת ההרד בופ של שנות השישים:

בהרכב: אסף יוריה – סקסופוניסט טנור שניגן והקליט עם מיטב אומני הג'אז הישראלים, ומתגורר כעת בניו יורק במסגרת לימודיו ב"ניו סקול". ללא ספק אחד הקולות הייחודיים והמעניינים בדור הצעיר של הסקסופוניסטים העכשוויים.

יונתן וולצ'וק – אחד מנגני הטרומבון הטובים בעולם, וירטואוז על הכלי, הופיע בקביעות בהרכביו של הטרומבוניסט סלייד המפטון והקליט איתו, ניגן בתזמורת שמנציחה את המוסיקה של דיזי גילספי. בוגר הניו-סקול.

עמית גולן – פסנתרן ומלחין. ממשיך במופע זה את הקו המוסיקלי אותו החל באלבומו הראשון עם החצוצרן ג'ו מגנרלי המתאפיין בכתיבה לנשפנים ברוח מסורת ההרד בופ של שנות השישים. בוגר ה"ניו סקול", מורה בתיכון לאומנויות "תלמה ילין" ומנהל המרכז ללימודי ג'אז של הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה ת"א.

יונתן רוזן – מהמתופפים הצעירים העסוקים ביותר בסצנת הג'אז הישראלית. ניגן עם מיטב האומנים בארץ ועם אורחים רבים מחו"ל. 

גלעד אברו – הבאסיסט הוירטואוז והאנרגטי, פעיל מאוד בסצנה המקומית, בפסטיבלים ומנגן עם מיטב אומני הג'אז שמגיעים מחו"ל. מופיע בקביעות עם חמישיית עמוס הופמן ברחבי אירופה. 

 

בקבלת הפנים להנדרסון יוצגו 2 הרכבים של המרכז ללימודי ג'אז וה"ניו סקול לג'אז",ניו יורק.  

הרכב בהדרכתו של יונתן וולצ'וק: הדר נחמיה – שירה, מתאן אלחדף– גיטרה, רועי מור – פסנתר, איגור קוגן – קונטרבס, ליאד אלון – תופים.

הרכב בהדרכתו של גלעד רונן: שגיא קאופמן – סקסופון אלט, יונתן כהן – סקסופון טנור, עומר שונברגר – גיטרה, טל בלומשטיין – פסנתר, מקס אולארצ'יק – קונטרבס, נעם ישראלי – תופים. מופעים:   28.4.2010  בהמעבדה ירושלים,  1.5.2010 במרכז עינב בת"א, (שעה 21:30)

 

 

Jimmy Cobb

 

המתופף האגדי ג'ימי קוב, ניגן שנים ארוכות עם הגיטריסט האגדי ווס מונטגומרי, עם ג'ון קולטריין, קנונבול אדרלי ובחמישייה של החצוצרן מיילס דייויס, עימו גם הקליט את האלבום המשובחKind of Blue”.

קוב סיים לא מכבר מסע הופעות של שנה סביב העולם, בפרויקט שציין  50 שנה לתקליט האגדי, מבוסס על הקומפוזיציות של התקליט וקטעים נוספים שנוגנו עם מיילס דיוויס באותה תקופה.

עימו יופיעו: עופר גנור – מהגיטריסטים הטובים בעולם. בוגר המסלול הייחודי ע"ש טלוניוס מונק והנ "ניו אינגלד קונסרבטוריון" בבוסטון. ניגן עם ענקי  ג'אז כמו: רון קרטר, הרבי הנקוק , ויין שורטר וקלארק טרי.הקליט בניו יורק אלבום רביעייה עם הפסנתרן אהרון גלודברג, המתופף וילי ג'ונס והבסיסט הישראלי יונתן לוי. עומרי מור –  פסנתר,

יונתן לוי – בסיסט צעיר שהספיק לנגן ולהקליט עם טובי נגני הג'אז בארץ לפני שעזב לניו יורק. ללוי אלבום טרי.  בתקופה האחרונה מנגן בניו יורק עם הרכבים שונים.

 

בקבלת הפנים יוצג ההרכב החמישי והאחרון של המרכז ללימודי ג'אז וה"ניו סקול לג'אז",ניו יורק. ההרכב יוזמן לנגן בקונצרט ההתרמה קטע אחד עם ג'ימי קוב אותו הכין ועיבד במיוחד לערב זה. 

הרכב בהדרכתו של אבי לייבוביץ': ארד ייני – חצוצרה, איתמר שץ – סקסופון טנור, רון זילברשטיין – טרומבון, ערן סאבו – גיטרה, גיא מינטוס – פסנתר, דניאל בן חורין – קונטרבס, אבישי רוזן – תופים. תאריכי הופעות: מרכז רפפורט חיפה – 25.5.2010, מרכז עינב ת"א – 29.5.2010 (שעה 21:30)

 

כרטיסים למופעים בעינב ת"א –  משרד קסטל, אתר www.tkts.co.il,  כרטיסים לרפפורט חיפה קופות העיר 077-7000-555 www.koopot.co.il "המעבדה" – המרכז לאומניות הבמה. כרטיסים: טלפון: 02-6292000, ובאתר www.maabada.org.il

מופע התרמה למלגות עבור תלמידי התכנית ייערך בבית פרטי בבית זית, ויוגשו בו מטעמים ממטבחו של השף של רן שמואלי ומבחר יינות. כרטיסים: טל: 077-2001693 ובאתר הקונסרבטוריון – www.icm.org.il

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות