חגיגת מוסיקה מניו-אורלינס

אוון כריסטופר Evan Christopher

לקראת ההופעה במסגרת ג'אז חם
0/5

אני שומע וירטואוז קלרינט מנגן בנוסח ג'אז מסורתי. כששומעים את אוון כריסטופר מנגן – מבינים עד כמה אפשר להעניק חיים חדשים לסגנון הישן. צליל רהוט, מלא הבעה ונשמה. כשמדובר בקלרינט ג'אז, אוון כריסטופר מזמין השוואה לעמקי קלרינט כמו סידני בשה בני גודמן וארטי שאו. כריסטופר יוצר צליל משלו, גם מוסיקה מקורית המתבססת על ג'אז מסורתי, גם זה של המוסיקה הקריאולית של ניו-אורלינס.

כריסטופר יופיע במופע השני בסדרת ג'אז חם. אליו יצטרפו עמוס הופמן בגיטרה, יונתן וולצ'וק בטרומבון, אסף חכימי בבס, שי זלמן בתופים.

יליד לונג ביץ' קליפורניה. עבר לניו אורלינס ב-1994. כעבור שנתיים, הצטרף לתזמורת הג'אז של ג'ים קאלום בסאן אנטוניו, טקסס וניגן כסולן בתוכנית הרדיו השבועית שלה. אתת אלבום הסולו הראשון שלו הוציא ב-1998. מאז הקליט 7 אלבומים. ב-2007 בחר בו המגזין "דאונביט" כאחד הכוכבים העולים והמבטיחים בנגינת הקלרינט.

אוסף של 12 קטעים שאני שומע נפתח ב – The King of Treme של דיק היימן ושל כריסטופר. בהמשך יגיעו קטעים מצוינים כ – Delta Bound  ו – Vieux Carre של Tony Parenti.  כאן מנגנים דיק היימן בפסנתר.  Bill Huntington בבס Shannon Powell בתופים. הצליל שכריסטופר מוציא תחושתי, עשיר, חם.

באוגוסט 2005, הוצף ביתו של כריסטופר בניו-אורלינס בסופת קתרינה. כריסטופר עזב לפריז, ובזמן שהותו בעיר, קיים כיתות אמן בנושא המוסיקה של ניו-אורלינס. על רקע זה צמח פרויקט מיוחד – "דג'נגו א לה קריאול", מחווה לגיטריסט דג'נגו ריינהרט, במסגרתו הקליט אלבום מצוין המשלב בין המוסיקה של ריינהרט למקצבים קריאולים. (דגימת סאונד – Nuages) בכורת המופע נערכה ברובע הצרפתי בניו-אורלינס.

הופעות: ז'ראר בכר ירושלים 4.1, זאפה הרצליה – 6.1, מוזיאון ת"א לאמנות – 7.1 ו – 8.1, בית אבא חושי חיפה – 9.1.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות