לקראת הופעתו בישראל עם רוני פיטרסון

בלוז: אנדרו ג'וניור בוי ג'ונס

0/5

בשביל רוני פיטרסון זו מסורת. הוא מייבא לכאן בלוזיסטים שספק אם הייתה לנו הזדמנות לשמוע אותם אלמלא היוזמה שלו – לארח אנשי בלוז אןתנטיים. האורח שלו בפברואר 2010 יהיה אנדרו ג'וניור בוי-ג'ונס, זמר ונגן גיטרה, נצר למשפחה של אמני ג'אז ובלוז מדאלאס.

אנדרו מנגן ומופיע מגיל 16, בין השאר עם ענקים כפרדי קינג, וזמר המפוחית הנודע צ'ארלי מסלוויט. הוא חלק במות עם ג'וני טיילור, עם טוני קולמן – המתופף הנודע של ביבי קינג.

הוא נולד באוקטובר 1948 בדאלאס טקסס, אבא ואמא אהבו מוסיקה. אמו גלדיס הייתה זמרת בתזמורת שנוהלה ע"י קרוב משפחה – אדולפוס שמו. היא גם שרכשה עבו אנדרו את הגיטרה הראשונה שלו, כשמלאו לו 7. כשדוד אדולפוס הבחין בפוטנציאל של הילד, וא רכש עבור גיטרה משוכללת יותר. את המעבר לקריירה מקצוענית עשה בגיל 16, כנגן בלהקתו  המלווה של פרדי קינג, וב-1967 הוא הצטרף להרכב הריתם נ' בלוז של זמר הסול, בובי פטרסון והמוסטנגים.  ב-1973 קיבל פנייה מענק מפרדי קינג להצטרף ללהקתו, שהצטרפה לטורים של להקות רוק כמו Grand Funk Railroad, Rare Earth, Tower of Power, Marshall Tucker Band.

בשמונים, אנדרו הצטרף לזמר הריתם נ' בלוז ג'וני טיילור, ובסוף השמונים שיתף פעולה עם ראסל ג'קסון וטוני קולמן, שניים שעבדו עם בי.בי קינג. השלושה הופיעו והקליטו יחד עם זמרת ופסנתרנית הבוגי קטי וובסטר. בשלב הבא משתף אנדרו פעולה עם צ'ארלי מסלווייט, נגן מפוחית הבלוז האגדי. השניים הקליטו שלושה אלבומים מצוינים ביחד. ב-1996 חוזר אנדרו לדאלאס, מקליט אלבום – I Need Time, וכעבור שנתיים אלבום נוסף – Watch What You Say. ב-2001 הוא מוציא את Mr Domestic בלייבל עצמאי. ב-2005   יוצא אלבום הלייב הראשון שלו Jr  Boy Alive. לקראת הגעתו לישראל להופעות יחד עם רוני פיטרסון, הוציא את אלבומו החמישי Gettin’ Real – שבעיניו נחשב החשוב והאיכותי ביותר.

 

 

 

 

הופעות: זאפה הרצליה – 3.2, רדיו בר קיבוץ קשת – 4.2, תיאטרון גבעתיים – 5.2, מועדון ביט חיפה – 6.2, הבארוק באר שבע – 10.2, זאפה תל-אביב – 12.2.

Andrew "Junior Boy" Jones

Andrew "Junior Boy" Jones

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות