פגישה לאין קץ ההופעה

יגאל בשן

רידינג 3 תל-אביב
4.5/5

ג'ינס וז'קט. יגאל  דיבר על הג'ינס. היו התלבטויות מה ללבוש לערב החגיגי. ג'ינס – הכי נוח. מתי לבש לאחרונה חליפה? כששומעים את הטון והשירים, הג'ינס מסתדר. זה אינו צליל של חליפה ועניבה.

התרפקות נינוחה. ארץ ישראל הישנה והטובה. ידעתי שאשמע לידי גם קול מצופצף של גברת עליזה, שבאה לא רק לשמוע אלא גם להשמיע. היא אינה יכולה להישאר פסיבית ב"פרח הלילך". שיר שמזכיר לה את כל חייה. נעצתי בה את עיני. היא בטח חשבה שאני מתפעם גם מקולה. קולי הנאלם אמר לה: גברת, עם כל הכבוד לנוסטלגיותך, באתי לשמוע את יגאל נטו. רוצה לשיר, יש שרל'ה, שרוף, הטיש. מצד שני, הבנתי אותה: השירים האלה מבקשים שהיחד הישראלי יזמזם אותם.

אגב, "פרח הלילך". יגאל סיפר, כי מלחינתו נורית הירש, אמרה, שהביצוע נשמע "סרט כחול". למה התכוונה? חיובית או שלילית? כך או כך, ליגאל הסיפור סייע לקישור ל"כחולה כחלום', ברוח ההומור הקליל שנשבה לאורך הערב.

יגאל נטו: הגיע לפגישת האין קץ שלו ללא יומרות. הוא לא השתתף בשום מהפכה. הוא לא המציא את יגאל בשן מחדש. הוא לא עשה הסבה סגנונית. גם סיוון, ברטה והציפור חוזרות. זה יגאל שבא להרגיש ג'ינס עם השירים, נינוח, חם, אנושי, זה יגאל שמנסה עוד גיחה מן האוב כדי לבדוק האם הקהל של 2010 עדיין נכון להתרפק על השירים שמחזירים לירידות של בית הערבה ועין גדי של השישים.

אני אוהב את מגע גובה עיניו, את ההתחברות האמיתית שלו עם השירים האלה. יכול להיות שזה הגיל? יכול להיות. אבל בטוח שזה לא תרגיל (מצידו). אגב ה"נטו" הזה, הוא לעולם, כנראה, אינו נטו-נטו. אי אפשר בלי איזושהי אריזה. ניסו מסכי וידאו שהקרינו שקופיות נוסטלגיה מאחוריו. נדמה לי שאפילו יגאל לא הבין על מה ולמה. אם וידאו, אז שיהיה גם "ארט". לא סתמי, אלא בעל ערך מוסף של ממש.

חוץ מזה, עמד שם על הבמה בחור עם גיטרה, דורון מזרחי שמו, בגיל – יכול להיות בנו של יגאל, והעניק לו הפקה מוסיקלית, כולל סולואים מהחשמלית, מהסוג שעושה את ההבדל, מעביר את יגאל בשן מהשבעים והשמונים לאלפיים ועשר במינונים מדויקים.

כבר כתבתי ברשימה על האלבום, שמקדם הצלחה בקאברים תלוי במה שיש לך להביא מעצמך לשיר מוכר, כדי שהגרסה תצדיק החייאתו. לא עוד שיר לשירה בציבור. נדמה לי, שיגאל בשן הגיע לאלבום שאינו עוד אלבום של קאברים לשירה בציבור. גם העיבודים –  מגיעים מהבנת נפש המבצע ורוח השירים, שיש בה הרבה יותר מסתם התרפקות. הרוח הזו – מנשבת גם מהמופע. לא נוסטלגיה צועקת, אלא שירה ממרום שנותיו, ממצבור שעות הבמה, גובה עיניו, ישיר ואמיתי, יגאל בשן הישן והטוב.

נגנים: דורון מזרחי – גיטרה, עיבודים והפקה מוסיקלית, גדי בן אלישע – גיטרה, אביב בונן – תופים, צור ב-זאב, בס, קונטרבס, אלעד אדר – קלידים

שירים: הימים הארוכים העצובים, פרח הלילך, כחולה כחלום, תלבשי לבן, סיוון, זמר אהבה לים, פגישה לאין קץ, דבר אלי בפרחים – דואט עם שירלי צפרי, בשבילי – שירלי צפרי, מתוק, מכת שמש, עכשיו התור לאהבה, אל תגעו באהבה, בית הערבה, עין גדי, קפה אצל ברטה, בואי נעשה לנו חג. הדרן: אם הייתי שר לך, יש לי ציפור קטנה בלב, תן לי
.

יגאל בשן פגישה לאין קץ קטעים מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

9 תגובות

 1. הייתי בהופעה פעם אחת בתיאטרון גבעתיים.
  ושתי פעמים ברידינג 3 ת"א.
  יגאל בשן הוא אחד הזמרים
  הותיקים הכי טובים הוא הביא לנו
  את סיון.בגללו קוראים לבנות כיום סיון.מזל
  שלא קראו להם ברטה.תן לי.אבא תגיד לי למה
  בשבילי השירים שלך יגאל מרגיעים אותי ואני קונה
  כרטיס לכל הופעה שתהיה כי אתה זמר גדול עוד
  מתקופת שני ההרכבים של שלישיית כמו צועני.הופה היי
  ששלישיית כמו צועני. הופה היי לא יוצאת לי
  מהראש והזיכרון.אין. אתה היית גדול בשנים הקודמות
  אתה גדול כיום ותהיה גדול לעוד הרבה שנים טובות
  אני קונה כרטיס לכל ההופעות שלך.
  מעריץ מספר 1
  רועי אפטר

 2. הייתי בהופעה היה מדהים. זמר משכמו ומעלה. אינטילגנטי ואיכותי. קול קטיפתי כובש, רק חבל שלא נותנים לו מספיק במה ולא משמיעים את שיריו באמצעי התקשורת.
  אני מחזקת את ידיך יגאל – אתה פשוט מדהים.

 3. מסכים ב 100%. יגאל בשן הוא מהאמנים הגדולים של הזמר העברי הוא לא נופל משום שלמה ארצי ודומיו , יש בו אצילות סטייל סינטרה גוני קאש וכדומה, יגאל שר היום טוב יותר מבעבר בגרותו חידדה אצלו לדעתי גם את הכושר המוסיקאלי הרגיש , לדעתי טוב שנתן את ההפקה המוסיקאלית בתקליט וגם בהופעה לדורון מזרחי צעיר מבריק מוסיקאלית ובעל ידע ועושר במוסיקה שנותן ליגאל http://www.igal.con אינטרפטציה נכונה לשירים הישנים ומעבירם לתקופתנו מבלי להרגיש את התישנותם אלא מציירם במיכחול חדש ומרגש.

 4. מסכים ב 100%. יגאל בשן הוא מהאמנים הגדולים של הזמר העברי הוא לא נופל משום שלמה ארצי ודומיו , יש בו אצילות סטייל סינטרה גוני קאש וכדומה, יגאל שר היום טוב יותר מבעבר בגרותו חידדה אצלו לדעתי גם את הכושר המוסיקאלי הרגיש , לדעתי טוב שנתן את ההפקה המוסיקאלית בתקליט וגם בהופעה לדורון מזרחי צעיר מבריק מוסיקאלית ובעל ידע ועושר ב<a href="http://www.yahoo.com">מוסיקה</a&#62; שנותן ליגאל אינטרפטציה נכונה לשירים הישנים ומעבירם לתקופתנו מבלי להרגיש את התישנותם אלא מציירם במיכחול חדש ומרגש.

 5. אחלה אתר יש לכם, היינו בהופעה של יגאל בשן ופגשנו את מרגלית המדהימה מיוסמיוזיק שוחחנו איתה והיא התייחסה אלינו יפה מאוד תמשיכו כך .

 6. יגאל בשן הוא מהאמנים הגדולים של הזמר העברי הוא לא נופל משום שלמה ארצי ודומיו , יש בו אצילות סטייל סינטרה גוני קאש וכדומה, יגאל שר היום טוב יותר מבעבר בגרותו חידדה אצלו לדעתי גם את הכושר המוסיקאלי הרגיש , לדעתי טוב שנתן את ההפקה המוסיקאלית בתקליט וגם בהופעה לדורון מזרחי צעיר מבריק מוסיקאלית ובעל ידע ועושר במוסיקה שנותן ליגאל אינטרפטציה נכונה לשירים הישנים ומעבירם לתקופתנו מבלי להרגיש את התישנותם אלא מציירם במיכחול חדש ומרגש.

 7. הופעה מהממת!!!יגאל עדין נפש סובלני התיחס לכל אחד מאחורי הקלעים והפגין נינוחות ופשטות כפי שהוא באמת.במידה ותהיה הופעה בדרום אתיצב שנית וארכוש כרטיסים. כתבה מפרגנת.

 8. פשוט הופעה יוצאת מן הכלל כמו תמיד, יגאל עם קולו הקטיפתי סחף את הקהל כמובן עם השירים קפה אצל ברטה ,סיוון וכו'. כמו שכתבתי אין עליו מאחלת לו המון בהצלחה עם הדיסק החדש ושימשיך לעשות מוסיקה טובה כמו שרק הוא יודע .
  וכל הכבוד ליגאל שהצטלם עם כל מי שרק ביקש, ולמרות שהיה אחרי ההופעה היתה לו המון סבלנות לשוחח עם הקהל שהגיע מאחורי הקלעים, וכן גם חתם לי על הדיסק כמו שאמרתי אין עליו !
  רחל מאזור (:

 9. אתמול היה לי משהו מאוד חשוב ..סיבה מאוד מוצדקת שלא יכלתי להגיע למופע כזה מדהים… פעם הבאה אני ראשונה קונה כרטיס למופע !!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות