ההופעה

ואסיליס קאראס

בהיכל התרבות
4.5/5

הקהל המקומי צריך להבין: כשכוכב יווני מגיע ארצה הוא מביא איתו שלושה ארבע זמרי ליווי לא כדי שהם יסתפקו בליוויו, אלא שיופיעו ממש. ככה זה במוסיקה יוונית. מחלקים את הערב להופעות זמרי המשנה, בטרם יעלה הסטאר. עושים להם כבוד. שאלה של מסורת. ואת המסורת מכבדים ביוון.

התרחיש התממש בהיכל: 3 זמרות וזמר אחד זימרו שירי פופ אירוויזיוניים יוונים ללא רבע בוזוקי כחצי שעה לפני שואסיליס קאראס עלה. הקהל מחה, שרק, הסתובב, התגרד. לא עזר.

כשואסיליס עלה, הכל נרגע. ואז הבנו שהקהל צדק. הבוזוקים התייצבו. גם קלרינט טורקי. חזרנו הביתה, למוסיקה היוונית, ואז שמעתי גם את הבחור מאחורי מכיר כל שיר בעל-פה. לא רק הבחור. כל הקהל שר בלב גדול עם ואסיליס. ואסילס (רחב כתפיים ומבוגר הרבה יותר מאשר בתמונות) הוא מצידו היה המום. האם כל כך הרבה מהגרים מיוון השתקעו בישראל?

מה קורה אצלנו? מילא – דאלארס וחאריס – בטח בטח. אבל ואסיליס? לא האמנתי למשמע אוזני, למראה עיני. נו טוב, אין לי מושג אם המוסיקה של ואסיליס קאראס  היא זו שמכונה אצל זמרינו הים-תיכוניים "עממית", זו האנונימית שמשמשת זמרים מקומיים שהם מקליטים שירים חדשים ומשתדלים לא לתת קרדיט.
מה שבטוח: ואסיליס מאוד עממי ומבוקש: הקאראס כבר זכה לארבעה אלבומי פלטינה. ביוון מטורפים עליו. וחוץ מזה הז'אנר של ואסיליס אהוב על הקהל הישראלי, מתחבר אל הרוחות הים-תיכוניות המנשבות באזור, ובהיכל בשני חלקי הערב נשבה רוח ים תיכונית ערה מאוד. שהרימה את הקהל גבוה.

יש לו קול עבה מאוד, ובנמוכים יוצא צליל שנשמע כמו פיגוע במיתרים. מתברר כי הקהל מכיר את הצרימה הזו ואוהב אותה. ואסיליס נראה רומנטיקן שמתרפק על שיריו, ידו נתחבת אל מתחת למעיל ומלטפת את הלב, הקול הומה מבפנים כמו מתהומות הרגש, ההבעה – בין דמע לשחוק.  והוא מלך הג'סטות לקהל, לו רק יכול היה לחבק את כולו. בארץ שבה כל זמר ים-תיכוני שני הוא מלך, צריכים קאראס אחד כדי להבהיר מהו מלך.ואסיליס קאראס בהיכל התרבות ת"א

Vasilis Karas Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות