4 תחנות תחנה ראשונה: שבלול, פלסטלינה, Shalom

שלום חנוך

האנגר 11 ת"א
4/5

"4 תחנות " הינה סדרת מופעים חד פעמיים, אשר עוברת בין תחנות הזמן של שלום חנוך . המופעים יפגישו את הקהל עם האלבומים ועם השירים, כולל אלה שלא ביצע חנוך עד כה. תחנה ראשונה – שבלול, פלסטלינה, Shalom

משה לוי – הפקה מוסיקלית,פסנתר והמונד, רוני פיטרסון – גיטרה חשמלית, זיו הרפז -בס אשר פדי – תופים טל אבירם – קלידים וסמפלר, ניהול אמנותי: לואי להב . אורחים: אביב גפן, דנה ברגר.

שלום חנוך נמצא כבר בתקופה שלא שאלת ה"מה" טורדת אותו אלא ה"איך". אם פעם מופע חדש בא להשיק אלבום חדש, שהשיב רוחות חדשות ברוק המקומי, היום מחפשים קומבינה איך להשיק מחדש את הישן.
שלום בחר במהלך, שנראה יותר שיווקי מאשר אומנותי: העלאה מחודשת של דרכו המוסיקלית בסדרה בת ארבעה חלקים. הוא מחבר שירים מתוך אלבומים שחלקם לא היו משתלבים בהופעות שלו גם לפני 10 שנים.
מלאכת ההרכבה של רשימות השירים יצרה הפתעות כמו גרסה חדשה של "פראג", שיר המזוהה לחלוטין עם אריק איינשטיין. הגם שקיבלנו ביצוע טוב מאוד של שלום, יש שירים שמוטב שלא יפקיעו אותם מגרסתם המקורית. העובדה שהשיר הזה לא יצא עד היום בשום גרסה חדשה של שלום חנוך, אומרת שלא ממש זועק לגרסה מחודשת.  שלום חזר גם לשירים אחרים שמזוהים עם אריק איינשטיין – "יואל משה סלומון", "למה לי לקחת ללב", "כתבו עליו בעיתון" בדואט עם אביב גפן.
מצד אחר: סיקרן אותי לשמוע גרסה עכשווית באנגלית לשיר כמו Under Tropical Moonlight מתוך האלבום האנגלי שלו. וחזרו גם "צרות טובות" של השלושרים , ובטח – "מה שיותר כחול יותר עמוק" של תמוז.  פעם לא הייתי מאמין ששלום ילך על תמהיל כזה. הסבר? דיברנו על מהלך שיווקי שמזהה דרישת קהל לחזור לישן, והמוכר, ואמנם מתברר שכדי לזכות בסטנדינג אוביישן, לא צריכים יותר מאשר "מאיה" לסיום. הקהל כל כך אהב שהוא לא ויתר לו על הדרן נוסף – לא מתוכנן לפי רשימת השירים שקיבלתי, ושלום שלף את "אדם בתוך עצמו", ששייך לערב הבא של הסדרה.
עברה בי תחושה של ערב טיפה מאולץ שמנסה להחזיר לחיים שירים שאחדים מהם – זמנם חלף, כמו הרוקנ'רול "לך לפסיכיאטר", שהוא יותר סוג של אטרקציה ופיקנטריה.
אבל עדיין היו בערב הזה מספיק שירים כדי להופכו משב נוסטלגי נעים, שעתיים חד-פעמיות של התרפקות, שכנראה לא נקבל אותם עוד פעם. וגם זה משהו.

שלום חנוך דנה ברגר – צילמנו 

פלסטלינה
מה שיותר עמוק יותר כחול
יואל משה סלומון
אל תוותרי עלי
אמא שלי
אשת האיכר
צרות טובות
שחק אותה
קח לך אישה
אני שר
למה לי לקחת ללב
שבלול
לך לפסיכיאטר
כתבו עליו בעיתון
Never kissed the Sun
Peaceful Love
פראג
Under Tropical Moonlight
מה איתי
מה אתה עושה
אבשלום
מאיה

צילמה: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות