אליאונורה פאגאן (1915-1959): לבילי באהבה מדי די

די די ברידג'ווטר

הליקון
5/5

בילי הולידיי ממשיכה להיות בסיס יציאה לזמרות ג'אז. די די ברידג'ווטר גילמה בעבר את הולידיי ב"ליידי סינג דה בלוז", הפקה שהועלתה בלונדון בין 1986 ל-1987 שהתבססה על הביוגרפיה של הזמרת האגדית. אלא שהפעם היא רצתה משהו אחר: לא עוד פרויקט דרמטי וקודר על הדמות הטראגית, אלא אלבום ג'אז המוגדר בלשונה – "I Wanted The Album To Be Joyful".
ואחרי ששמענו את ברידג'ווטר בפסטיבל הג'אז באילת משחררת רסן, ואפילו קופצת לסאשן עם פאנקנשטיין – אנחנו יכולים להבין את משמעות ה-Joyful . אחרי ארבעה עשורי קריירה, אלבומי הוקרה לאלה פיצ'ג'ראלד, הוראס סילבר וקורט ווייל – די די מצליחה לשיר הולידיי Joyfully. מעניקה איכויות חדשות לקלאסיקות הג'אז. כלומר" זה יותר מאשר אלבום טריביוט רגיל או לפי ההתנסחות של די די:
Billie deserves to have her music heard in another light. I definitely didn't set out to imitate her. בילי ראויה שהמוסיקה שלה תזכה לפרשנויות שונות. אני בפירוש לא ניסיתי לחקות אותה".
את "האור האחר" על האינטרפרטציות החדשות זרק המעבד אדסל גומז, נגן ומוסיקאי שעובד עם די די שנים. העיבוד האפרו רב-קצבי ב – Lady Sings the Blues, שפותח את הדיסק. ההרמוניה המיוחדת לגרסה החדשה של All of Me, עם הסקאטינג הנפלא של די די. ההרכב המלווה – מפנק. הנגינה בשלות סווינגית, עשירה וקולחת.
די די מעניקה את הניואנס לבלדות Good Morning Heartache, ל- Lover Man, גם ל – Fine and Mellow בטון סולפול אינטימי עם עוצמות פנימיות ופרייזינג נפלא. You've Changed זוכה לצליל הנשיפה ה"עשן" של ג'יימס קרטר. Mother's Son-in-Law מכניס את כריסטיאן מקברייד שעל הבס לדואט נפלא עם הזמרת שנשמעת בשיר הזה תיאטרלית ממדרגה ראשונה. ב- Miss Brown to You מגיע תורו של לואיס נש שעל התופים.  וכששומעים את הגרסה החדשה של די די ל – God Bless the Child, בדואט עם הסופרן-סקסופון של יש כבר תחושה שאנחנו בעיצומו של אלבום ג'אז ווקאלי שאסור להחמיץ.

עיבודים ופסנתר: אדסל גומז Edsel Gomez, בס: כריסטיאן מקברייד Christian Mcbbride, תופים: לואיס נש Lewis Nash סקסופון טנור וסופרנו, בס קלרינט, חליל אלט: ג'יימס קרטר James Carter

 תמונות 2 ו-5 צולמו בפסטיבל הג'אז באילת 2009

1. Lady Sings the Blues

2. All of Me

3. Good Morning Heartache

4. Lover Man

5. You've Changed

6. Miss Brown to You

7. Don't Explain

8. Fine and Mellow

9. Mother's Son-in-Law

10. God Bless the Child

11. Foggy Day

12. Strange Fruit

 

די די בישראל

Eleanora Fagan (1915-1959): To Billie with Love from Dee Dee Bridgwater

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות