אין קבר American VI: Ain't No Grave

ג'וני קאש Johnny Cash

הליקון
4.5/5

Ain't No Grave הוא הפרק השישי והאחרון בסדרת ההקלטות של ג'וני קאש, היוצא במסגרת הסדרה American Recordings. בפרסומיו הרשמיים מתואר הדיסק כאלבום קינה, שירים שכל אחד מהם הוא חלק בפאזל של חיי ג'וני קאש. כקודמיו – זה אלבום הכולל קאברים וגם שירים מקוריים של קאש.
כשקאש הקליט את השירים האלה, במאי 2003, פחות מארבעה חודשים לפני שהלך לעולמו, נפטרה אשתו ג'ון מסיבוכים שלאחר ניתוח. קאש  ידע כי זמנו מוגבל. לפי מפיק האלבום ריק רובין, קאש אמר כי ההקלטות הן הסיבה היחידה שלו להמשיך לחיות.
מות אשתו ג'ון קרטר העיב עליו מאוד עד שלא הסתיר תחושתו שילך בעקבותיה. המוות קרא לו, וקאש היה מוכן לו, אבל לא ויתר על ההקלטות, למרות שבמהלכן כבר אושפז. באלבום הזה הוא ראה סיום. פרק אחרון וסופי. בחירת השירים הייתה בהתאם – שיקפה את חייו, אישיותו, אמונתו. There ain't no grave, פותח קאש את האלבום – "אין קבר" gonna hold my body down "שיוכל להכיל את גופתי", שר קאש, מעין התרסה ללא חת של קאש לקראת הסתלקותו, כהכנה לפגישתו עם ישו, אביו ואמו.
הוא בחר ב – Redemption day, "יום הישועה" של שריל קרו. בלדה אקוסטית נפלאה, וקאש שר בקול נשנק משהו: There is a train that's heading straight to heaven's gate – על הרכבת שדוהרת לעבר שערי גן העדן בדרך ליום הישועה. היר "לזמנים הטובים" For the good times שהולחן ע"י ידידו, הזמר והשחקן קריס קריסטופרסון הוא פרידה שוברת לב מאהובתו, לזכר הימים הטובים שהם חלקו ביחד. אם תרצו – עוד צמרור, על רקע הפרידה הקשה מאשת חייו.
כמי שנמנע בדרך כלל להשתמש במילה "מרגש", ארשה לי הפעם לחרוג. אתה יכול לחוש את תוגתו של האיש, שירה שיוצאת מאמת חיים, מצניעות אמיתית, שיקוף רנטגן של תחושותיו.

ג'וני קאש American VI: Ain't No Grave

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות