גרד את גבי Scratch My Back

פיטר גבריאל Peter Gabriel

הליקון
4.5/5

כשפיטר גבריאל שר שירים של אחרים, הוא הופך אותם לשלו. אין אפשרות אחרת. יוצר כמוהו לא יטרח על עוד אלבום של חידושים לשירים מוכרים. קחו שיר אחד להמחשה: "כוח הלב" של לו ריד. The Power of Heart. מי שמחפש להצטמרר בהקשבה למוסיקה זה השיר הזה. או – "הילד בבועה" של פול סיימון The Boy in the Bubble.
Scratch my back אינו עוד אלבום קאברים. העיקרון של גבריאל להחליף שירים עם אחרים. נתת לי שיר – קבל בתמורה.גרדו לי – אגרד לכם.
האוריינטציה הזו לקרב כל שיר כמה שיותר לעצמו – גם בעיבוד לא תמיד מבטיחה אינטרפרטציות מעולות. יש מעולות. My Body is a cage של ארקייד פייר היא מהסוג שאני עושה רפיט בשלט. העוצמה שבשקט המתוח, בעיבוד יפהפה של פאוזות לתזמורת סימפונית ולקולות שמימיים . על העיבוד חתום ג'ון מטקלפה John Metcalfe שעשה כבר  דרך עם גבריאל.
ריגושים. ב – Philadelphia של ניל יאנג מצליח גבריאל להעביר את תוגת השיר בדרכו שלו. יאנג נעלם מהשיר. כנ"ל – Street Spirit של רדיוהד. קשה לזהות את המקור. השיר עבר לחלקתו של העגמומית של גבריאל, שויתר לחלוטין על גיטרות ותופים לאורך כל האלבום, מה שמבליט עוד יותר את הפרשנות המאוד אישית תחושתית שלו לשירים. כנ"ל – I think its going to rain today של רנדי ניומן. ומי שמחפש את דיוויד בואי ב – Heroes, לשווא יחפש, גי גבריאל נותן כאן את ההצגה שלו. אבל הקאבר ל – Listening Wind של Talking Heads טוב אפילו מהמקור. אם לקצר ביקורת – זהו נשמע לחלוטין אלבום מעולה של פיטר גבריאל.

שירים

Heroes – דיוויד בואי
The Boy In The Bubble – פול סיימון.
Mirrorball – אלבו
Flume – בון אייבר
Listening Wind – טוקינג הדס. (Talking Heads)
The Power Of The Heart – לו ריד
My Body Is A Cage – ארקייד פייר (Arcade Fire)
The Book Of Love – דה מגנטיק פילדס (The Magnetic Fields)
I Think It's Going To Rain Today – רנדי ניומן
Apres Moi – רג'ינה ספקטור
Philadelphia – ניל יאנג
Street Spirit – רדיוהד.

Peter Gabriel – Scratch My Back

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות