זמן

חוה אלברשטיין

מילים חוה אלברשטיין לחן: יוסי חורי הפקה מוסיקלית ועיבודים: עובד אפרת
4.5/5

ישן מפני חדש תוציאו? חוה אלברשטיין מבקשת לא רק לא להשליך את הישן אלא להידמות לו. "יש דברים רבים בחלד/ שהזמן מיטיב אתם/ ואני רק מייחלת להיות כמותם". לא מחדשת: אכן יש דברים שהזמן החולף רק משבחם, לא רק יין ישן נושן. בשוקי הפשפשים מתפרנסים מהישן. ומוסיקה? – בטח בטח. אלא שמול הזמן הדוהר והתהפוכות שהוא מביא עימו בקצב אדיר, חוה מביעה משאלת לב בפשטות: הייתי רוצה להיות חלק מהישן הזה. לא בוער לי לרוץ קדימה.
וטעם הישן מגיע גם במוסיקה של יוסי חורי מהפרברים. לחן מאוזן וקליט משמיעה ראשונה, קצב שלושה רבעים, צלילים שמזכירים את מוסיקה של פעם, חפה מטרנדים מוסיקליים, ימי מועדוני הזמר והשירה התמה בצוותא. צלילי הישן – ממש כמו מפית מתחרה ועץ עתיק יומין. לחן, עיבוד והפקה שלא מנסים להיות משהו אחר אלא התום הזה מפעם, לזרום עם התחושה בדרך הפשוטה. חוה שרה בלי מאמץ, הכי טבעי, הכי ראשוני, ומי שלא שמע את חוה אלברשטיין ארבעים שנה – יאמר – לא פגעה בה יד הזמן.

יש דברים רבים בחלד
שהזמן מיטיב אתם
ואני רק מייחלת
להיות כמותם

יין למשל או משי
משי מרשרש ורך
שהולך ומשתבח
למרות שהזמן הוא הפכפך

שיר ישן נושן
מתנגן עדיין בלבך
לכל מקום אליו תלך
הוא מלווה אותך

מפיות מתחרה
שנרקמו ביד אמן
או מתכת נדירה
שלא פגעה בה יד הזמן

עץ עתיק יומין הוא בית
ומקלט בין ענפיו
ציפורים מקננות
קיץ חורף אביב וסתיו

שיר ישן נושן
מתנגן עדיין בליבך
לכל מקום אליו תלך
הוא מלווה אותך

יש דברים רבים בחלד
שהזמן מיטיב איתם
ואני רק מייחלת
להיות ביניהם להיות כמותם.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

8 תגובות

  1. מה שמצער ביותר הוא שקולה של חוה ויכולותיה לשלוט בו הולכים ויורדים, ולצערי שומעים זאת בדיסקים האחרונים. אבל מה, אם לפני כעשור או יותר כשהיא היתה עוד בשיאה היה אופנתי "לרדת" על חוה, עכשיו כשהיא כבר נשמעת אפעס ככה ככה, עכשיו כולם בפוזת המתחנפים. לך תבין….

  2. ל-1: יש גבול לכמה אדם יכול להשתנות, לא משנה כמה חווה זמן יעבור חווה עדיין תהיה חווה, מה אתה מצפה? שהיא תתחיל לשיר רוק כבד? דרך אגב, שיר יפה, מדכא אבל יפה.

  3. מעניין איך חרסונסקי שלא מבין במוזיקה ובאומנות נהיה מבקר כזה נחשב מוערך. יש דברים מפליאים בחלד

  4. איך ניחשתי בלי להסתכל שתתן לה בין 4 ל-5 כוכבים… עשיתי לעצמי חידון… ראיתי את התמונה של חוה ואמרתי טוב הוא יתן לה או 4 או 5… חחח 4.5 כל פעם אני מנחשת כמה כוכבים תתן לפי סוג הזמר חחח אתה כל כך שקוףףףףףףףףףףף

  5. "חוה שרה בלי מאמץ, הכי טבעי, הכי ראשוני", ונוסיף את מה ששכחת, יוסי, " והכי משעמם". חפה מטרנדים מוסיקליים? שתעשה מוסיקה סוף סוף, ותפסיק "להגיש את השירים" הטרחניים שלה. חווה אלברשטיין היתה פעם זמרת אחת בדורה. היתה לה יכולת נדירה לרגש חלק גדול במיוחד של 2 דורות. היכולת הזאת התחלפה ביכולת נדירה אחרת : לעצבן את אוהבי עברה המזהיר. אוף!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות