1. והיא שעמדה 2. תפילת הדרך

יוסי אזולאי

מתוך תפילות כרך ב'
4/5

לא איש תפילה אנוכי. אינני במזמרים לשמו יתברך. איש בדרך אמונתו יחיה, אבל גם בלי שאשא תפילה למרום, לא איכפת לשמוע דברי תפילה כשהם מגיעים מהלב, במנגינות יפות ובקול נאה. יוסי אזולאי הולך על סדרת ההמשך ל"תפילות". עולה על אמצע הדרך של הטרנד? אם יהונתן רזאל הוא בחירה הגיונית ("והיא שעמדה"), משום חיבורו למוסיקה בעלת גוון יהודי, קרן פלס  שהלחינה  את "תפילת הדרך" היא כבר ניסיון מפתיע, אלא שבתוצאה הסופית ההפקה ממש מבטלת פערים סגנוניים.  המוסיקה יוצאת בעלת קווים מלודיים תחושתיים אחידים.
אין פה שום תובנות חדשות. זה נשמע גיוס המקורות להתרפקות  מחדש על תפילות במנגינות פופ קליטות, וכשיש נעים זמירות כמו יוסי אזולאי –  יוצא משהו לבבי להאזנה, ומה כבר משנה אם זה בא מאמת פנימית, מטרנד או ממשהו אחר. עיבודים אקוסטיים פריכים, ניחוחות אתניים קלים ("תפילת הדרך"), מיתרים וקולות ילדים (ב"והיא שעמדה")  תפילות שמלטפות אוזן, שמסתלסלות בקול נשמה יפה. קל להיסחף למתוק הזה, המרגש הזה. אני רק מקווה ששמו יתברך  לא יגיד משהו כמו – שמענו כבר. יוסי,  יש לך משהו חדש  או משהו מיוחד יותר, מורכב יותר. להציע.

והיא שעמדה

מילים : מתוך ההגדה של פסח לחן : יהונתן רזאל

והיא שעמדה לאבותינו ולנו
שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותנו
אלא שבכל דוד ודור עומדים עלינו לכלותנו
והקדוש ברוך הוא מצילנו מידם

שים לנו אור על גוף וקצף על פני ים
וגם אם לב כפוף תן לנו ראש מורם
והיגיון אסוף וחופש שישמור עלינו שם
פשוטים ותמימים ותן רחמים

גם לשבור שבלבבות…

תפילת הדרך מילים ולחן : קרן פלס

שתוליכנו לשלום
ותצעידנו לשלום
ותגיענו אל מחוז חפצנו בשלום
ותן חיים ותן תקווה

שתאיר לנו את הטוב הבא
שיחזיר לנו את אשר כבה
גם אם סגרנו תיפתח עלינו תקווה
ותן חיים ותן אהבה

תן להרגיש לא רק לגעת
אל תחשיך כל צעקה שבוקעת
מכאב גובר שם מעבר לגדר
הייה שומר ותן חלום
לחיים ולשמחה ולשלום
במחילה קרובה אל הטוב הבא

ברוך אתה ה' שומע תפילה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. שמעתי היום את השיר הנפלא הזה, ולדעתי יוסי אזולאי הוא זמר ע נ ק ! איזה קול, מזכיר חזנות, שר מהלב, עם יכולת קולית מעולה. אהבתי מאוד. הרבה הצלחה!

  2. אני לא מבין את יוסי חרסונסקי. כלום לא מספק אותו. יש לו בקשות לשלמות אין סופית. אני חושב שלזמר הזה ולעוד הרבה אחרים מגיעים 5 כוכבים. אזולאי שר מהלב. מה עוד צריך? יש לו קול יפה ,מה עוד צריך? לא צריך יותר כדי לקבל 5 כוכבים. אני לא מבין למה חרסונסקי שומר תכוכבים לעצמו או מונע מלפרגן כשצריך באמת. זמר איכותי כמו אזולאי לא תמצאו הרבה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות