"ואז בא לנו"

נורית גלרון

ההופעה צוותא ת"א
5/5

נתן זך שעלה להקריא שירים התבלבל (או שלא) ואמר: "בדרך כלל אני לא כותב למשוררת", והתכוון כמובן ל"זמרת". כנראה לא סתם אמר. כשגלרון שרה זך היא מרגישה כנראה גם "משוררת". ציינה כמה שורות ש"עשו לה את זה".
נדמה לי שהחיבור המחודש הזה עם זך (הראשון – "שירים באמצע הלילה") מילא אותה אנרגיות מחודשות, זמרת של משוררים שבוחרת טקסים, כי היא חייבת לשיר אותם.
"לעיתם יקרה", כתב זך בפתח האלבום החדש המשותף לו ולנורית גלרון, "שאני כותב שיר העוסק בסך היחסים שבין גבר לאשה, אני אומר לעצמי – זה בשביל נורית גלרון"
זך יודע שנורית היא זמרת של משוררים שבוחרת טקסים, כי היא חייבת לשיר אותם. ועל הבמה – רק לעיתים נדירות מתרחש מפגש כזה: זך קרא שלושה שירים בטון שברירי  נשנק משהו,  והיה בקריאה הזו יופי ראשוני קסום. גלרון העניקה לשירים מנגינתיות שלקחה אותם למקומות אחרים לא פחות קסומים.
אין כמו לשמוע גלרון בצוותא ת"א.  תרצו – נוסטלגיה שכזו. נדמה לי שתמיד אהבתי לשמוע אותה במקום הזה. מעין בית. הערב הוקדש ל"ואז בא לנו" אלבום משותף חדש שלה עם נתן זך,  אבל נערך על בסיס תמהיל של שירים, מהחדש, מהקלאסיקות – שילוב מהמוכרים של זך – "כשצלצלת רעד קולך", "כולנו זקוקים לחסד", והחדשים – "אהבה של שני אנשים", "צליל שביר", "אתה ואני", "ואז בא לנו" וגם מיטב הקלאסיקה שלה מ "אתה פה חסר לי" ועד "נפרדנו כך".
והיה רגע מצמרר, ביצוע די מפתיע ונדיר של "שים שלום" – שהיא שרה בבית כנסת בקראקוב, כשיצאה עם בתה למסע תלמידים בפולין במחנות ההשמדה.
גלרון וורד פיקר המפיקה המוסיקלית של הערב שמו דגש על אנרגיות רוקיסטיות . הסולואים של ערן ויץ בחשמלית – התיפוף של מישל עמר. פיקר מעניקה לגלרון את כל מה שהיא זקוקה. פלוס פלוס.
אחרי שלושה עשורים של מי-סופר-כמה-הופעות שלה שסיקרתי, אתה שואל לאן עוד היא מסוגלת להגיע. שיאים לא קל לשבור. אבל עובדה נורית גלרון בערב הזה היא באמת במיטבה – כל מה שעושה אותה נורית גלרון,– הפרשנות, המנעד, הדיוק, העוצמות, הטמפרמנט. הטיפול במילה, האמינות בהבעת רגש. בית ספר לזמרות. נורית גלרון הישנה והיותר טובה נכון לעכשיו.

ורד פיקר – פסנתר וניהול מוסיקלי, ערן ויץ – גיטרות, גלעד אפרת – בס, מישל עמר- תופים. אורח: נתן זך.

שירים

כשצלצלת רעד קולך
הציפור
ואז בא לנו
ספינותיה
להתראות מתוק
זה הגשם
הלילות הקסומים
אתה פה חסר לי
צליל שביר
כולנו זקוקים לחסד
אהבה של שני אנשים
שיר אהבה
ילדות נשכחת
שים שלום
נגיעה רכה
סוס מעץ
אחרינו המבול
סימפטיה
למדני
אתה ואני
נפרדנו כך
אני אשתגע.

נורית גלרון – ואז בא לנו – האלבום

נורית גלרון קטעים מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. ורד פיקר מסתמנת כעתיד ורוד מאוד למוסיקה הישראלית.
    איזה כיף, איזו נשמה

  2. הופעה מעולה. איזו זמרת מרגשת ומחשמלת. הרבה זמן לא נהניתי כל כך ממופע של זמרת.
    בהצלחה!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות