גרוב כנעני

גרוב כנעני

מילים: שניר להב. לחן: שי וצר כפיר בן ליש עיבוד והפקה מוסיקלית: שי וצר
3.5/5

שניר להב כתב את שיר היחדיו הלאומי שלו. גרוב כנעני שרים אנחנו בני העם הכנעני, כולנו נועדנו לחיות ביחד,כי למרות הערבוב בזהות – אנחנו דומים. צריכים לאחד את המוצל. העכשו מרקיד את כולנו ביחד. מה אגיד: לא הכי מתאימה לי ציונות גרוב כנעני 2010. לא צריכים להביט בחדשות מדי ערב כדי להבין, שהגרוב לא יאחד. אישית, יש אנשים מסוימים, ואינני רוצה להישמע פוליטי, שלא הייתי רוצה להיות איתם יחד. גם הם, כנראה, לא ירצו שאדור במחיצתם. חוץ מזה, לפעמים עדיפים אנשי דעת הומאניים, יצירתיים אינדיווידואליסטים על פני עדר שמרגיש עם במיוחד כשהוא מגיע לקניונים ולמגרשי הכדורגל, ותחזיקו אותו שהוא לא יוציא עליכם קללה במקרה הרע או סכין במקרה הגרוע. אני מעדיף התמודדות מול פני המציאות מאשר אידיאליזציה מיופייפת.  אבל גרוב כנעני הרגישו שהם צריכים המנון או סמל מסחרי ללהקה.
זה מגיע עם צלילי עוד במידטמפו קליל, שירת השאנטי, היפהופ עברי, חלק בדיבור, תערובת אקלקטית של צלילים, שירה הרמונית ברקע. מנגינה קליטה, ביצוע מאופק משהו אפילו מלנכולי. לא נשמע ההמנון הלאומי החדש או שיר לשירת רבים סוחפת, יש בו עידון ים-תיכוני אוריינטאלי יפה ופחות גרוב מדליק. אבל אם עידון יפה הוא גרוב כנעני – אז אני בעד גרוב כנעני, גם בלי שנגדיר מהו (אין לנו מוסיקה מקורית ממש משלנו) וגם כאשר לא חשקה נפשי לזוז ולרקוד את הגרוב עם כל כל מי שחושב או מרגיש עם.

ביצוע שירה: ורד הררי וצר, כפיר בן ליש, עמר לנון וצר


אתה וההוא וההם ואני / יש ערבוב בזהות ובכל / זאת דומים משחור עד לבן דרך כל הצבעים / והכול כבר שקוף וכולם / משתקפים והגרוב שנהיה / פה הוא מכל הצלילים / שנגנו לפנינו עוד מזמן / המקדש מהתוף של מרים / נבל דוד וזה גם השיר הוא / שיר חדש העלים ינשרו / והחול בנדידה אך חשוב שבכל / זאת כל רגע נדע שאתה / וההם וההוא ואני יש בנינו / זהות ורואים בפנים שהצליל / את כולנו ביחד מזיז ומקפיץ / ומרקיד בגרוב כנעני גרוב / כנעני גרוב כנעני גרוב… //
הים בחולות נוגע תמיד / אך נשאר במקומו כמו עבר / כמו עתיד העכשיו הוא שזז
ומקפיץ ומרקיד / את כולנו ביחד מהכפר אל / הכרך מהספר אל העיר צריך / לבנות ולכתוב/ על זה שיר / לסלול כבישים לטעת שדרות / להקים תיאטרון ושיהיה מה / לראות במיוחד לאחד את / אותו המוצל, המוצל מההד / שנשמע פה שאון וההמון פה / יסאן ונראה ערב רב הופך גל איתן הים בחולות…….

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות