זוכרים את אוסקר ואלה מחווה לאלה פיצ'ג'ראלד ואוסקר פיטרסון

שלישיית סטיב ריצ'קו והזמרת אנני סאליק

בצעדי ענק" סדרת הג'אז במשכן
0/5

הפסנתרן אוסקר פיטרסון (1925-2007 ) והזמרת אלה פיצג'ראלד (1917-1996 ), האייקונים האגדיים של  הג'אז האמריקני הקלאסי,  עומדים סדרת "בצעדי ענק" המארחת הרכבים מצמרת הג'אז העולמית העושים מחוות לענקי הג'אז של כל הזמנים. והפעם (יום ו' 16.4.10 האופרה הישראלית – המשכן לאמנויות הבמה) – שלישיית סטיב ריצ'קו והזמרת אנני סאליק.
את חלקו הראשון של הקונצרט "זוכרים את אוסקר ואלה" ,תקדיש שלישייתו של הפסנתרן סטיב ריצ'קו, לרפרטואר שהולחן ובוצע ע"י אוסקר פיטרסון. ריצ'קו, בן 30, מהכישרונות הצעירים העולים בסצנה האמריקנית , נשבה בקסמו של אוסקר פיטרסון כבר בגיל 12. בשנת 2006 כשפיטרסון היה על ערש דווי, הקליט ריצ'קו עם חברי הטריו את אלבום המחווה To Oscar with love שיצא זמן קצר לאחר מותו. את חברי הטריו משלימים נגן הקונטרה בס פול קלר והמתופף פיט סירס אשר מוביל הרכבים מצליחים משלו (ג'אז לטיני וסווינג)

בחלקו השני של הערב תחבור אל ההרכב הזמרת אנני סאליק לביצוע סטנדרטים נודעים מספר השירים האמריקני כמחווה לגדולת הפרשניות הווקאליות שלהם בכל הזמנים, אלה פיצג'ראלד.
סאליק, החלה את דרכה כזמרת בהרכבים מקומיים שביצעו שילובים בין פולק קאנטרי וג'אז. בסגנונה מזכירה את צוורת ההגשה של אלה פיצג'ראלד , אך אינה מנסה לחקותה או להישמע דומה לה. סאליק ששיתפה פעולה עם מוזיקאים כג'ואי דה-פרנצ'סקו, אדי היגינס, אקירה טאנה וג'ימי גרין, הוציאה חמישה אלבומים, ובימים אלו עובדת על ביצועי ג'אז לשירים מתוך סרטי ג'יימס בונד.

סטיב ריצ'קו פסנתר Steve Richko- Piano

פול קלר  קונטרה בס Paul Keller- Bass

פיט סיירס  תופים Pete Siers – Drums

אנני סאליק שירה Annie Sellick – vocals

Steve Richko Trio & Annie Sellick

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות