נעימת הקיסר של יהודה קיסר

הקיסר חוזר

0/5

חזרתו של יהודה קיסר הוא במידה כזו או אחרת אירונית – מתרחשת על רקע מצבו הכלכלי הקשה. זוהי הצדעה לאחד המייסדים של הז'אנר הנקרא היום "ים תיכוני", ויש שיעדיפו "מוסיקה מזרחית". ראיתי אותו פעמיים על הבמה בעת האחרונה – פעם אחת עם להקת "צלילי העוד" במופע ביולי 2009 שהחזיר לבמה עוד "אגדה" – רמי דנוך. פעם שנייה – על הבמה של הדג נחש בהשקת אלבומה החדש "6". מגבעת מערבונים נצחית, האיש שצליל הגיטרה שלו הפך את סטיקר בשלב ההדרן לגרסה האולטימטיבית מאז נולד, הרבה יותר ישראלי ים-תיכוני מאשר במקור.
והנה גם היפ הופ ים-תיכוני מתמזג לראשונה עם ה"מזרחי" – צליל גיטרה מוסיקה מזרחית אוריגינאלי א-לה צלילי הכרם וצלילי העוד שנות השבעים בנגינתו של מלך הגיטרה המזרחית הלא מוכתר, שטביעת צליל הגיטרה שלו נמצאת במאות הפקות מקומיות, צליל גיטרה שהאוזן מזהה מיידית.
ועכשיו אני מקשיב לצלילי קטע אינסטרומנטאלי. "נעימת הקיסר" שהופקה בשיתוף פעולה עם חברת "חריף" והופצה להורדה בסלולאר כאשר כל ההכנסות מהפרויקט יועברו ליהודה קיסר.
ההתגייסות כללית: קיסר נמצא בחובות כלכליים כבדים, וממש בימים אלה נערך ערב הוקרה-התרמה שני במועדון הבארבי בתל-אביב. קיסר, בן 56,‬ שהחל את הקריירה המוזיקלית שלו בשכונת כרם התימנים בתל אביב בה נולדה להקת צלילי העוד, שהוא היה בין מקימיה נקלע לחובות כבדים לבנקים ולשוק האפור. הוא הסתבך אישית (גירושים) ובריאותית (עבר ניתוח) והסכים בסופו של דבר לאפשר לחברים טובים לארגן לו ערבים לטובת שיקום מצבו.
אז מה כל כך מיוחד בקיסר? אמר את זה יפה יוני רועה, שהנחה את הערב השני בבארבי: "הוא המציא סגנון נגינה בגיטרה. הוא לקח את צלילי הבוזוקי מיוון, והמיר אותם לגיטרה חשמלית. בטכניקה הזאת הוא מנגן על גיטרה חשמלית, פראזות, וסאונד שהם כולם שלו".

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות