ג'אז חם

קרלה קוק

לקראת ההופעה
0/5

היא מגיעה מניו-יורק. במקור היא מדטרויט. זמרת שב-2002 הייתה מועמדת לגראמי. באנציקלופדיה של המוסיקה הגדירוה earthy yet sophisticated jazz singer who has strong R&B leanings בתרגום חופשי – זמרת ארצית, ועם זאת מתוחכמת עם נטיות לריתם נ' בלוז. תוסיפו גם אלמנטים של בלוז וגוספל בשירה שלה. היא שרה לא רק מוסיקה שנכתבה לג'אז (סטנדרטס), מאמצת פופ מסורתי, רוק, ריתם נ' בלוז. היא שרה Scarborough Fair של סיימון וגארפונקל בעיבוד סמבה. גם Inner City Blues של מרווין גיי, Ode to Billie Joe של בובי ג'נטרי, Heart of Gold של ניל יאנג. והיא מתמחה בשירים של מלחינים שעולם הג'אז אימץ – הרולד הרלן, ג'ורג' גרשווין, אירווינג ברלין.  אני שומע את הכנרת המצויינת רגינה קרטר  מלווה אותה ב – September Song. (דוגמית למטה)
היא החלה לשיר בדטרויט כילדה, בין השאר בכנסיה פרוטסטנטית, מה שמסביר את ההשפעות הגוספליות בשירתה, אבל משפחתה לא מנעה ממנה להקשיב ל"מוסיקה חילונית". קרלה אהבה להקשיב לג'ון קולטריין, צ'אקה קאן וגם ליוהן סבסטיאן באך. אבל הג'אז הפך לעניין המרכזי בחייה. תחילה עברה לבוסטון ללימודים – בתקשורת. ב-1990 היא עוברת לניו-יורק, אזור מנהטן, מופיעה תחילה בהופעות מזדמנות, מועדון פה, מועדון שם, ובמקביל עובדת בחנות ספרים ומלמדת בתיכון סוציולוגיה. רק בסוף ה-90 היא חותמת עם MAXJAZZ, לייבל ג'אז קטן הממקום בסנט. לואיס ומקליטה את אלבום הבכורה שלה It's All About Love, שמקבל ביקורת טובות. היא אף זוכה על באלבום למועדמות לגראמי בקטגוריה של Best Jazz Vocal Performance הופעת הג'אז הווקאלית הטובה ביותר לשנת 2000. קוק מקליטה עוד שני אלבומים Dem Bones ו – Simply Natural ב-2002.

בהרכב שילווה אותה בישראל ינגנו ארז בר נוי בסקסופון, ניתאי הרשקוביץ – פסנתר, אסף חכימי – בס, שי זלמן – תופים.

הופעות מרכז ז'ראר בכר ירושלים – 3.5, גני תקווה נרכז הבמה – 4.5, זאפה הרצליה 5.5, מוזיאון תל-אביב לאמנות 6.5 ו-7.5 ובית אבא חושי בחיפה – 8.5.

Carla Cook Simply Natural – ההופעה בזאפה הרצליה –  ביקורת

Carla Cook Simply Natural

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות