כוכב הרוק מארגנטינה בפעם הראשונה בישראל

צ'ארלי גרסיה

לקראת הופעתו
0/5

קרלוס אלברטו גרסיה מורנו, או בשתי מילים – צ'ארלי גרסיה. לראשונה –  מגיע לכאן. זה אומר: כל מי יש לו קשר לארגנטינה – לא יחמיץ. אני קורא את הביוגרפיה שלו. היא מרתקת. רוקר בן 59 נונקונפורמיסט. הרחיב את גבולות המוסיקה הלטינית אל מרחבי הפופ והרוק האמריקנים. זמר של המנונים ואצטדיונים., הקים שורה של להקות רוק בהן השתתף בשבעים לפני שפנה לקריירה עצמאית. הבולטת Serú Girán בין 1978 ל-1982, מלהקות המפתח ברוק הארגנטינאי החדש. הלהקה הקליטה כאשר ארגנטינה הייתה תחת הדיקטטורה של החונטה הצבאית, הצפינה בשיריה מסרים נגד השלטון . נתונים שהיו לטובתו כשארגנטינה יצאה לחופש.
קריירת הסולו של גרסיה מתחילה איפשהו בסביבות 1982, כשהוא מתבקש לכתוב פסקול לסרט Pubis Angelical. של הבמאי ראול דה לה טורה. הוא מקליט במקביל כמה שירים אישיים. האלבומים שהוציא בין השנים 1984 ו-1990 נחשבים למגובשים והיצירתיים ביותר שלו. הם גם ביססו את מעמדו כדמות הדומיננטית ביותר ברוק הארגנטיאני, וכמוביל דעת קהל. גרסיה התאפיין תמיד באמירותיו החדות מאוד בענייני פוליטיקה וחברה. הוא צבר מעריצים רבים בכל דרום אמריקה, והופיע בארצות הברית ובאירופה. מצד שני – נחשפה אישיותו הפרולבלמטית, כאשר מול קהל עוין הפשיל את מכנסיו. זה היה האקורד הראשון בשרשרת מעשים שהפכו את גרסיה לדמות שנויה במחלוקת, חשופת תקשורת וברוב הפעמים לא בזכות המוסיקה. בשנות ה- 90 התברר שהוא משתמש בסמים קשים, נכנס כמה פעמים למוסדות גמילה, התעמת עם עיתונאים, פוצץ הופעות, וחייו האישיים היו מלווים בשערוריות אינסופיות. כשנעצר בחדרו במלון בעיר מנדוסה, הוא קפץ מהקומה השישית אל תוך בריכת המלון, כיוון שהשוטרים לא אפשרו לו לצאת מהחדר, ויצא ללא פגע.
המוסיקה של גרסיה אינה אחידה. היו שנים שערבב רוק, גראנג' ואמביינס, אימץ גרסיה הופעה חזותית פרובוקטיבית, נהג להופיע צבוע בצבעים מתכתיים, צבע את שיערו בצבעים שונים, והמציא לוגו עם ראשי התיבות של אחד האלבומים מאותה תקופה "סיי נו מור" (Say no more), שמזכיר את הסמלים הנאציים – הגם שמעולם לא התבטא בצורה אנטישמית, והיה באופן עקבי לצד החלשים והנרדפים.
בשנת 2002 הוציא גרסיה את האלבום "אינפלואנסיה" (Influencia), 7 שירים חדשים, ו-6 גרסאות לשירים ישנים שלו. "אינפואנסיה" היה סימן החיים המוזיקלי הראשון של גרסיה אחרי 4 שנים של יובש אמנותי ושערוריות אישיות. למרות שרק מחצית מהשירים היו חדשים, גרסיה הוכיח שעדיין מסוגל לכתוב ולהלחין, למרות מצבו הנפשי הבלתי יציב. שנה אחר כך יצא האלבום נוסף, "רוק אנד רול שו" ("רוק אנד רול ואני"), שביסס את חזרתו שללסגנון הרוק של שנות ה-80 אך עם צליל מעודכן לשנות ה-2000. את אלבומו האחרון, "קיל חיל" (Kill Gil), הפיץ גרסיה בשנת 2007 באופן מחתרתי. שיריו התפרסמו באינטרנט באתרים לא חוקיים להורדת שירים, ותוך ימים ספורים הופץ בכל רחבי ארגנטינה ומחוצה לה.
צארלי גרסיה מגיע לראשונה לישראל להופעה אחת בלבד באמפיתיאטרון של קיסריה ביום רביעי – 12.5.

צ'ארלי גרסיה מגיע

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. המאמר טוב ונותן את ציוני הדרך של האמן הענק באופן ממצה. רק עדכון קטן: יום לאחר ההופעה בקיסריה הוסיפו לו הופעה והוא הופיע בבארבי בת"א. ניתן לקרוא על ההופעה ברשת ("צ'ארלי גרסיה במועדון הבארבי בת"א).

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות