הקונסרבטוריון הישראלי בשיתוף עם הניו-סקול ג'אז

גימי קוב בהופעה

סדרת גאז חדשה ינואר-מאי 2010
0/5

ג'ימי קוב הוא אמן הג'אז הבא בסדרת הג'אז החדשה של הקונסרבטוריון הישראלי למוסיקה ת"א בשיתוף הניו הסקול לג'אז בניו יורק וחברת כרטיסי האשראי אמריקן אקספרס בניהולם האומנותי של עמית גולן ושי זלמן.

המתופף האגדי ג'ימי קוב, ניגן שנים ארוכות עם הגיטריסט האגדי ווס מונטגומרי, עם ג'ון קולטריין, קנונבול אדרלי ובחמישייה של החצוצרן מיילס דייויס, עימו גם הקליט את האלבום המשובח ”Kind of Blue”.
קוב סיים לא מכבר מסע הופעות של שנה סביב העולם, בפרויקט שציין 50 שנה לתקליט האגדי, מבוסס על הקומפוזיציות של התקליט וקטעים נוספים שנוגנו עם מיילס דיוויס באותה תקופה.
עימו יופיעו: הגיטריסט עופר גנור, המתופף וילי ג'ונס, הבסיסט גלעד אברו. עומרי מור – פסנתר,
הסדרה היא תוצאה של שיתוף הפעולה במסגרת תכנית הלימודים המשותפת של הקונסרבטוריון בת"א עם הניו סקול לג'אז, ניו יורק. בסדרה התארחו שלושה "מאסטרים", מגדולי אומני הג'אז הפעילים היום בעולם – הגיטריסט פיטר ברנשטיין, החצוצרן אדי אנדרסון והמתופף ג'ימי קוב. את שני הראשונים שמעתי בעבר בהופעות בישראל.
הסדרה כוללת כיתות אומן שמתקיימות  במרכז ללימודי ג'אז בקונסרבטוריון למוסיקה, ת"א ולהופעות שיתקיימו בערים הגדולות.
תלמידי התכנית האקדמית זוכים לכיתות אומן בהן ינגנו עם האומנים האורחים ויקבלו מהם הדרכה באנסמבלים במסגרת תכנית הלימודים המשותפת עם ה"ניו סקול לג'אז ומוסיקה בת זמננו, ניו יורק", שיתוף פעולה העומד במרכז לימודי הג'אז של הקונסרבטוריון בת"א. הרכבי התכנית ינגנו בקבלות הפנים באולמות הקונצרטים בהן הסדרה תתקיים.
כל אחד מחמשת הרכבי התכנית מציג עיבוד מוסיקלי אותו הכין במיוחד לקונצרט ואותו ינגן עם האומן האורח במסגרת קונצרט התרמה שיתקיים עם כל אחד מן האומנים (3 מופעים).
מדובר בסדרה שנועדה להעשיר את עולמם המוסיקלי של הסטודנטים בחווית לימוד שתיווצר במפגש עם גדולי אומני הג'אז, דור ה"מאסטרים" שהולך ונכחד, למעשה ניסיון לחיבור בין בתהליך הלמידה ויצירה בין האומן צעיר ל"מאסטר" כחלק בלתי נפרד מההמשכיות של מורשת הג'אז העוברת מדור לדור.

הופעות: 25.5 – מועדון "שבלול" ת"א (כרטיסים: 03-5461891, www.shabluljazz.com)
27.5 – מועדון המיילסטון גן-שמואל (כרטיסים: דרך הבאולינג, 04-6222366)
29.5 – מרכז ענב תל-אביב (דרך קסטל)

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות