המופע המשותף

אסף אמדורסקי עברי לידר

האנגר 11 ת"א
4/5

בסוף הערב עלתה חבורה של בנות מהקהל כדי לזמר יחד עם אסף ועברי את "השיר הזה" שבא אחרי "שמיים כחולים" ו"תמיד אהבה". לא בטוח שגם הסיום החגיגי הזה הצליח לענות על על השאלה מה הביא את עברי ואסף להתחבר למופע משותף. המפיקים שהשקיעו, ידעו שיש סיכון מול שפע ההפקות של הקיץ הקרוב. לפי הקהל שמילא את ההאנגר, לא אבדה תקוות הפופ הישראלי מול גלי המוסיקה הים תיכונית ששוטפים את היכלי התרבות והספורט וההאמפיתיאטרונים.
לפי ההתלהבות של שניהם לחלוק במה, נדמה שהם אפילו לא כופפו אגויים למען קופות מחייכות , או לטובת חשבונות הבנק שניהם. אבל לפי התוצאה הסופית – שום דבר גדול שיש לרוץ לספר עליו בראש חוצות.
פרט לשיר אחד חדש, וקאבר די מפתיע ל"הבא בתור הוא סוס" של "נושאי המגבעת" – אין בערב הזה חומרים שבאים לבשר על צמד חדש, שנוצר לצורך יצירה חדשה. הקומבינה פשוטה: הם מגישים את מצעד להיטיהם בעיצוב מוסיקלי עדכני. אמדורסקי פתוח עם "יקירתי", עברי לידר ממשיך עם "יותר טוב כלום", אמדורסקי "רק תבקש+15 דקות" ועברי את "נסים" וכך הלאה. כלומר חלוקה כמעט ברורה ושווה בין שניהם, לא מקבץ שיסביר מה כל כך היה דחוף להם לחבור למופע משותף.
מצד שני – הם הלכו על פרויקט רציני, מושקע מכל בחינה, הפקה מוסיקלית באוריינטציה קלאב דאנסית בחיבור בין קלידים לגיטרות וקצב. הצליל הקצבי אלקטרוני המהוקצע חסר פשרות, מחבר בין כל השירים, מתחבר לתאורה תזזיתית חזקה שסופגת כמויות עצומות של ענני עשן בגבולות שמעל המותר.
אז יש כאן קונספט של מעצבי תאורה ואווירה, אבל מרגע שאני מתחיל לאבד קשר עם הנפשות הפועלות והמילים של השירים – אז גם תפיסות עיצוב הבמה הכי מתקדמות לא שוות בעיני. הנוכחות של שניהם על הבמה לא תמיד יצאה נשכרת מהקונספט הבימתי הזה. גם כשהולכים על גדול, אסור לשכוח שהכוכבים של הערב – הם הזמרים שמופיעים, לא התאורן ולא מעצב האווירה.
בסוף הערב, הייתה תחושה שאמנם שניהם התלהבו לעשות את הערב, יש כאן "כימיה", סיעור מוסיקלי זמני, ראש טוב ושביחד הם הרוויחו הפקה מוסיקלית מרשימה ללהיטיהם, אבל גם שקצת הלכו לאיבוד כאינדיבידואלים.

נגנים: תום דרום – קלידים, רון אלמוג – תופים, עדי גולדשטיין – קלידים, אריאל טוכמן – גיטרה, עדי הר צבי – בס, יונתן פריג' – גיטרות

שירים: יקירתי, יותר טוב כלום, רק תבקשי+15 דקות, ניסים, לא יכולה לישון, העיר הגדולה, האנשים החדשים, חלום כהה, בראשית, גולשים+על קו המים, הכוס הכחולה, רכבת לצפון, מרי לנצח, הבא בתור הוא סוס, אהבה חדשה, חולצת פסים, השמיים הכחולים, תמיד אהבה, השיר הזה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות