ההופעה המשותפת

אייל גולן אלי יצפאן

היכל נוקיה ת"א
3/5

מה קרה לך? שאלתי את עצמי. אתה בסדר? מדוע נפלו פניך? איך דעכה רוחך? היכל שלם רוקד ושר, ואתה – כלום. יושב. ככה סתם קר רוח. איפה טעית? הקשיתי על עצמי. אינך חי בתוך עמך?
חי גם חי. אבל תרשו לי להשתמש באתר כתא וידוי: למרות שחי אנוכי בתוך עמי, במופע של אייל גולן ואלי יצפאן חשתי בדידות מזהרת עם עצמי ובתוך עמי. מבקשים ממבקר להגיד את האמת, רק האמת, את כל האמת? אז הנה אמרתי. קודם כל להשתחרר. לא ללכת סחור-סחור. גילוי נאות וחובת דיווח אמת עדיפים לעיתים מאשר ביקורת מלומדת. איזו הקלה. אמרתי את זה.
אגב, מישהו מקוני הכרטיסים חפץ בביקורת מלומדת על אייל גולן בהיכל הספורט? הצחקתי. באמת, האיש עושה טוב לאנשים. מהרגע הראשון, ואתה, הצופה, רק יכול לחלום להמשיך לשבת במקומך, מתרוממים כמעט כל שיר, כאילו משהו קרה, שרים במלוא הגרון, רוקדים כמו מטורפים, תנועה מתמדת, פיזוזים וענתוזים וכאפות וצ'פחות ואווירה של יריד וסדרנים שרצים אחריך כדי להגיד עד איפה מותר לזוז, שחס וחלילה לא יהיה בלגן. הסדרנים, אגב, צודקים. בשנייה, ללא השגחה – ההיכל יכול חס וחלילה להתפוצץ.
ואם לחזור לתחושה האישית, מילים פשוטות גובה העיניים – ההילולה עלי לא עבדה. קול מסולסל ויפה, מנגינות קליטות, הפקה דלוקס, אבל חסר לי המפגש הבלתי אמצעי עם הזמר, ובאווירה הזו – לא הגיע עדי.
אווירה? מישהי אמרה לי ואצטט אותה: "חתונה כזו עוד לא ראיתי בישראל?" והחתן כלה? החתן-כלה הגיעו. ככה, באמצע הערב עלה הזוג המאושר לקבל את ברכתו של אייל גולן, הוא כרע ברך לפניה פתח קופסה אדומה ושאל אותה: "תתחתני איתי?" רעד של התרגשות עבר בין השורות והגיע עד מרומי ההיכל. הזמר המיומן בטקסים מעין אלה ניהל את הטקס. ריטואל קבוע? החנפה לקהל? אם חתונה אז עד הסוף. אייל גולן אמר שאין ג'ונגל כמו במדינה הזו. מצד שני – גם הוא יודע, שבג'ונגל שפה, ממשיכים לחיות  כמו בחתונה.
אז מה היה לנו? אייל גולן אחד + עשרים ושבעה שירים, נדמה לי כל הנחשקים הגיעו מכל האלבומים. וגם –  תזמורת מצהלות לתפארת בת 20 נגנים, זמרי ליווי רקדנים מליגה לא עליונה. מי אמר שמופע ים-תיכוני חייב רקדנים? מה זה פסטיגל? ולא שכחחנו: יצפאן אחד. מה עשה שם יצפאן? אין לי מושג עד לכתיבת שורות אלו. כאילו זמר + מצחיקן  בכרטיס אחד? האם זו הייתה המחשבה כדי להגביר את הפצת הכרטיסים?
לי החיבור נראה מקושקש. אמרנו פסטיגל? משהו כזה. הבדרן שקופץ בין השירים להצחיק. ואם בכל זאת לשרבב משפט ביקורת – זה אולי תיגבר את מכירת הכרטיסים בקופות, אבל לא שדרג לאייל גולן, שלא לדבר על כמה מערכונים שפשוט לא עבדו. אילו אני מעריץ של אייל גולן – הייתי מעדיפו נטו-נטו. חוץ מזה: בסיכומו של ערב – אומר שהייתי שם, ראיתי עם ישראל נהנה ומאושר. ושהמבקר יקפוץ עד השמיים.

שירים: גן עדן, דרך לחיים, מחכה לך, מתגעגע, האור שבעיניים, על חבל דק, זה אני, לב חולה, פורטוגל, שקלים, ג'ונגל, יפיופה, צליל מיצר, תני לי לאהוב אותך, נשיקה אחת ממך, האישה שלי, מלכת היופי, הריקוד שלך, הסתכלי אלי, איפה את, הוזה אותך מולי, נשבע לך כאן, דוהר לתוך הפקק, למות מקנאה, את שלי ואני שלך, מי שמאמין.

אייל גולן ואלי יצפאן – ההופעה המשותפת

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

11 תגובות

 1. ההופעה היתה נהדרת רק חבל שלא הישתמשו במסכי ההקרנה שנימצאים באמצע הבמה .
  דבר שני מי שלא יודע להנות שלא ילך להופעות !
  והטוב מכל שלא היה צורך לחפס חניה – קל"ב

 2. הייתי בהופעה,היה פשוט מדהים,הפקמה ברמה הגבוהה ביותר,שירים מעולים,מצד אחד מרגשים,מצד שני סוחפים ומקפיצים,החיבור עם יצפאן עבד נהדר,האוירה היתה מדהימה,והיבצועים של אייל כרגיל,מדהימים,מרגשים,לא מהעולם הזה,הזמר הישראלי הכי ג-ד-ו-ל, הכי מרגש והכי מצליח בכל הזמנים……

  מופע מומלץ ביותר לכל המשפחה…

 3. מירבי… יפה הגדרת עם ושוק – שוק ועם. ממתי שוק ותרבות הולכים ביחד? אולי רק בבחירות כשהפוליטיקאים יורדים אל העם ומלקקים לו. אבל גם אז זה רחוק מתרבות…

 4. הייתי שם ונדהמתי מרמת ההפקה הגדולה והמטורפת שרצה שם , אייל בשיאו , יצפאן מצחיק מטורף , אווירת עם ושוק , וכל מה שעם ישראל אוהב , היה גדול מהחיים

 5. לדוד – 3
  אומרים אגיד – עם הארץ!!! כולכם התחרפנתם.
  תרבות בגובה דשא. תסתכלו על עצמכם איך אתם נראים. אפילו אייל אומר ג'ונגל ואתם לא ממש שומעים שהוא צוחק מכולם בדרך אל הבנק.

 6. הייתי בהופעה
  היה מדהים
  אני לא יגיד דברים על המבקר סתם.
  אבל נראלי לפי מה שהוא כתב שהוא לא יודע להנות מדברים.
  תלמד להנות
  היה חזק ביותר.

 7. גדול זמרי ישראל בכל הזמנים
  לא יעזור לאף אחד כלוםםםםםםםםםםםםםם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות