אובד בחלום Lost In A Dream

פול מוטיאן, כריס פוטר, ג'ייסון מוראן Paul Motian, Chris Potter Jason Moran

אי.סי.אם ECM
5/5

הוילאג' ואנגרד של ניו יורק, פברואר 2009. המתופף פול מוטיאן (79) מוביל טריו עם ג'ייסון מוראן בפסנתר וכריס פוטר בסקסופונים. הדגש הוא על בלדות, סלואו סווינג, ג'אז אווירה אקספרסיווי, אלתורים ליריים. שלושה שמנגנים בדינאמיקה של יצירה בזמן אמת.
ג'ייסון מוראן מנגן בהשראת מונק. כריס פוטר שניגן עם מונק מעניק את המינונים הנכונים,  מפליא בנשיפה בקטע שעל שמו נקרא הדיסק – Lost In A Dream. מנגן את מנגינותיו של מוטיאן בתחושתיות רבה. וכמובן מוטיאן – מתופף של מלודיות מענגות.
רוב הקטעים המצוינים הם של מוטיאן. Be Careful It's My Heart של אירווינג ברלין – הוא מהקטעים הבודדים בדיסק שמכניסים לאווירת סווינג "מסורתית" פחות ECM, הגם שזוהי גם בלדה באווירה רומנטית רגועה, בצלילי הסקסופון המעודנים של פוטר א-לה לסטר יאנג. Drum Music – חריג שנראה כי הטריו יכול להיחלץ מאווירת הבלדות הכבדה למוסיקה נועזת כמעט אוונגרדית. טריו שמנגן-מאלתר כגוף מושלם, וכמו שכבר אמרתי בתחושה גבוהה של יצירתיות. Exellent jazz.

כריס פוטר – סקסופונים, ג'ייסון מוראן – פסנתר, פול מוטיאן – תופים.

Paul Motian, Chris Potter Jason Moran – Lost In A Dream

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. הייתי באותו המועדון
    ראיתי את אותו ההרכב
    שמעתי את אותם הקטעים
    מ ד ה י ם ! ! !

    הוילאג' ניחשב למועדון הג'אז הותיק ביותר בניו-יורק שעדיין פעיל, טחב מהול באוטנטיות קלאסית, צבע דהוי מתקלף מקירות משופעים בציורי קיר מקוריים, פוסטרים מעידן הקמוניזם, ג'אז מתוחכם במרתף מינימליסטי וישן. הנאה צירופה וחד פעמית לבקר לפני שיעלם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות