מאמינה בניסים

אורטל אופק

מילים, לחן והפקה מוסיקלית: אורטל אופק
4/5

אורטל אופק שולטת בכל מרכיבי היצירה. יומרה לא פשוטה, בדרך כלל עומדת בה יפה. הפעם שיר על התאהבות שכותרתו – "אני מאמינה בניסים".
הפכתי והפכתי בטקסט, ולא הבנתי מה קשר האמונה בניסים להתאהבות שעליה מספרת אורטל. "מאמינה בניסים … למרות שלא ראיתי נס קורה לי, אני מאמינה שדברים טובים באים, בינתיים אסתפק במה שיש" – כאלו האהבה הנוכחית היא הרע במיעוטו ויש עוד לצפות לטובה מזו, לנס. הרי הכול טוב בהתאהבות הזו – "הכל פורח כשאתה נכנס לחדר", אז מדוע זקוקה לנס?
"להאמין" קיים בשיר במובנים שונים – "מאמינה בניסים" במשמעות מיסטית, "להאמין בו" – במשמעות לבטוח בו, "להאמין בשירים" – במשמעות של יצירה. חיבור כל מושגי האמונה גם יחד לא ממש תורם להבנת כוונת המשורר.
אופק ממשיכה להצטיין בסלסול האוריינטאלי הזה,במאהוול הזה הטבוע בה. גם כאן כמו בשיריה הקודמים – לחן יפה, עיבוד אקוסטי שמקושט בצליל זורנה. מגמת הוורלד מיוזיק דבקה גם באורטל, ואם המוסיקה הזו מזכירה לכם עידן רייכל, אתם לא טועים. אורטל אופק נמצאת חזק בחלקת המוסיקה הזו.

אני מאמינה בניסים/ למרות שלא ראיתי נס קורה לי/ אני מאמינה שדברים טובים באים
בינתיים אסתפק במה שיש לי //
אני מאמינה בך/ כמה מבריק אתה/ כמה חוכמה, כמה עצבות/ אל תדבר על השלכת / אצלי אביב בלב/ הכול פורח כשאתה נכנס לחדר //
אני מאמינה בניסים / למרות שלא ראיתי נס קורה לי/ אני מאמינה בתפילה / לבקש זה לרצות/ ולרצות זה לחיות //
אני מאמינה בשירים/ הם עושים לי להרגיש יותר נושמת/ לצייר את דרכי / להגשים חלומי / להבין שהכול פתוח //
אני מאמינה בך/ כמה מבריק אתה/ כמה חוכמה, כמה עצבות/ אל תדבר על השלכת / אצלי אביב בלב/ הכול פורח כשאתה נכנס לחדר

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

4 תגובות

  1. אכן זהו ז'אנר חדש של מוסיקה שמשלבת כלים ממזרח ועם זאת תחכום מערבי ..ושילוב מושלם..אני עוד נמסתי ממדברים בשקט מהפרויקט ..אחר כך בשדות של המושב..ויום ועוד לילה..עם הזמן אורטל משנה את הסגנונות ולא נשארת באותו מקום ..זה מלהיב..ונראה שההוצאה של הסינגלים לחוד עושה לה רק טוב..חוץ מזה שהיא נראה "וואו" אז תמיד מחכים לוידאו קליפ :))

  2. לגבי מילות השיר, נדמה לי שהן מדברות יותר על אהבת אלוהים מאשר על אהבה ארצית. זה לא נראה לי כמו שיר אהבה רומנטי פשוט…אבל לכו תדעו. השיפוט וההבנה שלי, בוודאי לא טובים יותר מאלה של יוסי חרסונסקי. בקיצור, לאורטל ולאלוהים פתרונים:)

  3. יפייפיה…טקסט נוגע ללב והיא יצרה כאן מוזיקה שונה ומיוחדת…. סימנתי אותה עוד מ"בשדות של המושב"..היישר לליגה של הגדולים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות