סידרת תן למלים לעשות בך

זמרים שרים מכתבי אהבה בחולון

מדיטק חולון
4/5

12 צהרי שישי, שעה שאמנים ולא רק (אמנים) מתהפכים בשנתם, עולים לבמת המדיטק בחולון, במצב של משתדל-להיות-ערני, שורה של זמרים ושחקן אחד כדי לקרוא ולשיר לאולם ריק למחצה מכתבי אהבה מיוחדים של משוררים, סופרים ומפורסמים.
נו, תגידו בעצמכם, ואני מודה בגילוי נאות המגיע מבן עיר גא: איפה בארצנו, בשעות שעמך ישראל עושה שוק או קניון – קוראים ושרים אמנים ידועי שם ורבי מוניטין מכתבי אהבה אינטימיים למאה איש שוחרי תרבות.
ואם לעבור כבר עכשיו לשלב התודות: תודה לאלי שנברג שממשיך בדבקות לערוך את סדרת הצהרי-שישי אנינת הטעם הזו, במסגרת "תן למילים לעשות בך" ולמדיטק ועל הזמרים שבשעות לא שגרתיות/נורמליות מגיעים לעיר, שאמנם נמצאת עשר דקות מתל-אביב, אבל משום מה רבים חושבים, שהיא ליד באר שבע ומחפשים מפה להגיע אליה.
אחרי שטפחתי לחולוני שבי על השכם, אחזור למסגרת תפקידי, המחייבת כמובן ריסון ובחינה עניינית בלתי תלויה ומשוחדת.
אפרת בן צור, ששון גבאי, יהלי סובול, קרני פוסטל, ערן צור התייצבו-התיישבו בשורה מאוזנת, ושלומי שבן התמקם ליד הפסנתר, כדי למלא כשעתיים במילים וצלילים, שכולם מכתבי אהבה (קפקא, פלובר, עמוס עוז, דוד גרוסמן, סקוט פיצג'ראלד, נפוליאון, יחסים מסוכנים" של קודרלו דה לאקלו). אני מסכים עם ערן צור, שיש כאן בעיה. מה עם הדיסקרטיות? הרי מכתבי אהבה מבטאים את הכי אינטימי ביחסים בין אנשים. מה פתאום ככה  לחשוף את הפרטי והרומנטי קבל עם ואולם, להקריא או לשיר אותם ממרומי במה? אבל גם ערן צור יסכים – האמנות חזקה יותר מהדיסקרטיות,  ואיך שהוא (ערן) קרא (לא שר) מכתב אהבה של דוד גרוסמן – זה מעשה אמנות. איך שאפרת בן צור קראה מכתב אהבה של עמוס עוז מ"קופסא שחורה" – זו אמנות.
אהבתי דווקא את קריאת המכתבים של הזמרים, שהעניקו איזשהו ריתמוס אחר למילים מאשר ששון גבאי – היחיד על הבמה, שאינו מוסיקאי או זמר, שקריאתו כשחקן – לא תמיד מהוקצעת – האטה את קצבו של המפגש.
יהלי סובול הכניס למעגל האהבה את בוב דילן בביצוע בלתי אמצעי נאה של Standing In The Doorway , אפרת בן צור הפקיעה את "נפרדנו כך" מחלקתו של אבנר גדסי, ולא להאמין איזה כישוף הכניסה בשיר הזה. ערן צור עורר אותנו ברגע הנכון (שבו כמעט התנמנמנו) עם "בלילות של ירח מלא", ושלומי שבן החזיר אותנו למוסיקה עם "מותק את אצלי בראש" עפ"י דילן, מה שאומר שגם אם מדובר באירוע תרבותי ממדרגה ראשונה – ניתן לערוך אותו באופן שגם ישנוני 12 בצהרי שישי ייעורו.

השתתפו: אפרת בן צור, ששון גבאי, יהלי סובול, קרני פוסטל, ערן צור ושלומי שבן. עורך הסדרה: אלי שנברג.

זמרים שרים מכתבי אהבה בחולון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות