חיפשתי משהו אמיתי

מרפסות

מילים ולחן והפקה מוסיקלית: צחי אלוש, עידו אוחיון, רועי בר שדה
3.5/5

על רקע סיפור המתרחש בבית הכנסת – נשאלות מהות – "האם בכלל הוא אמיתי?" האם מקום התפילה יוצר את המגע המיוחל ביון הישות האלוהית לאדם הפרטי. אמונה – נסתרות דרכיה. איש-איש באמונתו יחיה. גם סיעור מוחות אלוש-אוחיון-בר שדה נשמע קצת מיתמם ושטחי בניסיון לבדוק מהות הקיום האלוהי כשמדובר באספקט האישי. השיר הוא נגיעה בקצה של מהות האמונה, והוא לא ממש מאיר מקומות חדשים.
המוסיקה מתייחסת לסיטואציה כאילו יש כאן משהו של מאמין-שיהיה-טוב קצב שמח בתנועה מתמדת – מנוגדת לאינטימי של כותלי בית הכנסת ולסוגיית התסכול. נשמע יותר שיר דרכים (נסיעה) בקולות מגוונים נמוכים וגבוהים (פלצט). למרות שמשהו לא מתחבר בין הטקסט למוסיקה – מסתמן כאן להיט דאנסי יפה כשלעצמו, מושר ומופק יפה.

בבית כנסת ביום חורף/ שוב ניגשת אליו ושאלת/ האם אתה בכלל, האם אתה בכלל קיים? אמרת./ אני, ניגשתי אלייך וליטפתי את שיערך המתקרזל בבית כנסת/ בית הכנסת יום של חורף אני נרגש ואת רומזת משהו, אני אומר למה לי, למה לך להסתתר? האם בכלל הוא אמיתי? / האם נגלה אלייך בסוף של יום ושאל/ מה קורה תגידי אה, תגידי אה, תגידי אה?
מרוב שיחות על מה ואיך/ אני תמיד הולך ומסתבך/ מי כאן דובר אמת?/ חיפשתי משהו אמיתי/ איך מרחוק בכלל תראה אותי?/ שומע תפילות, האם אתה שומע?
בבית כנסת יום של חורף/ מרוב שתיקה רואים עלי/ שאני שם לא שם ושזה קצת גדול עלי/ אני שואל, למה לי, למה לי להתפלל?/ האם בכלל הוא אמיתי,/ האם נגלה אלי בסוף של יום ושאל/ מה קורה חביבי, אה תגיד לי אה תגיד לי אה?
מרוב שיחות על מה ואיך/ אני תמיד הולך ומסתבך/ מי כאן דובר אמת?/ חיפשתי משהו אמיתי/ איך מרחוק בכלל תראה אותי?/ שומע תפילות, האם אתה שומע?

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות