שחר הקיץ Dawn Of Summer

אלקטרה Electra

מילים: Yashiv Cohen, לחן: Nitzan Horesh
4/5

ההפקה המוסיקלית לפי דף הקומוניקט היא של ברוך בן יצחק (רוקפור) את המיקס עשה רן שם טוב (איזבו), אבל אינני מוצא את שמותיהם של הנפשות הפועלות. לחבורה קוראים "אלקטרה". נדמה לי ששמעתי אותם באיזה חימום בבארבי. השיר –  סיפורה של אהבת קיץ באנגלית. הבחור מתלונן על פדיחות What Have We Done Such a Shameful Situation, יענו איזה בושות.  הבחור אומר שאם זה לא זה, אז לפחות שתיקח אותו לחוש אור שמש לראות אם היא זורחת עליו, ולמרות שכל העולם נגדם, הוא עדיין תמה האם היא האחת…
האמת שחשתי חופים שטופי שמש שנות השישים במוסיקה של אלקטרה. פופ גיטרות קצבי, הרמוניות קוליות. אם מדברים על השפעות שמגיעות מהימים ההם, ביטלס (במיוחד החלק האחרון של השיר), הקינקס, ודומיהם, אז אלקטרה ומפיקיה עשתה שיעורי בית למופת. הקלישאות יפות.
האם יש הצדקה לצליל הזה ב-2010? אילו אלקטרה היו תופסים גל רטרו בקליפורניה שטופת השמש – יכול להיות שהם היו צוחקים כל הדרך לבנק. בינתיים, הם על חופי תל-אביב, מה שאומר, שכנראה צפויים חיים קשים עד עם מנהל הבנק.
נ.ב. I Feel Love, רצועה 2 בסינגל של דונה סאמר הא הצדעה מוצלחת למלכת הדיסקו של השבעים-שמונים. פופ גיטרות מושר יפהפה. האם אחרי גלי הרטרו, יגיע גם משהו עכשווי מדליק?  ואגב, אנחנו חייבים לכם את שמות חברי הלהקה, ואני מעתיק מגב העטיפה: Nitzan Horesh – גיטרה ושירה, Doron Farti – בס ושירה, Boaz Wolf – תופים ושירה.  גם הם כנראה מודים, שפעם בשישים שבעים, הייתה יופי של מוסיקת נעורים.

Electra – Dawn Of Summer

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. הפקה מצויינת. נגינה נצויינת. זמר טוב באמת. השיר המקורי אינו ממש מקורי ואינו ממש מעניין. נחמד. הקאבר ל-"I FEEL LOVE" מוצלח. אישית, המקור של שיר זה יהיה עדיף לי לאין ערוך יותר מכל ביצוע אחר. בכל מקרה – בהאזיני לשני השירים הללו אני מקבל כאב אוזניים חריף, המזכיר לי, מסיבה בלתי ברורה, את התחושה הזאת כשאני שומע את איזבו. האם רן שם טוב איבד את השמיעה שלו כתוצאה מעבודתו?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות