צולל

סהר חגי

מילים : סהר חגי, לחן, עיבד והפקה מוסיקלית : ניצן קייקוב
3.5/5

סהר חגי וניצן קייקוב מסתמנים כצמד הפורה של הפופ הישראלי הצעיר. יצירתיים, חרוצים, נעולים על קריירה. כותבים בהזמנה. כותבים לעצמם. בוער להם להצליח, וזה טוב. אגב כך, נדמה לי , מסתמן כבר איזשהו גל של פופ עכשווי, עילי בוטנר – מצוין. גם דור דניאל. אביהו.  תומר הדדי. בטח שכחתי. אין אביב גפנים חדשים, שלא לדבר על שלום חנוכים. לא נוגעים באקטואליה. לא מעורבים. החיים הם הפגיעות הזו שבינו ובינה. השכנה שממול לא נתנה לו, והוא כותב שיר. הרבה מתבכיינים על הנזקים בגין נזקי האהבה.
קחו את סהר חגי שעבר מעמדת החורז לעמדת החורז-מזמר, נישא על מנגינת פופ קליטה בעיבוד קצבי שוצף של קייקוב שמזכירה משהו את המוסיקה של דני רובס. הבחור מקונן  סעור רגשות, שדלת האהבה הגדולה נעולה בפניו, עד כדי טוטאל יאוש – "עכשיו אני צולל אולי אני טובע", "מנורה שרופה" (הייתי מחליף) "סוף להימורים" (מה, בחורות זה לאס וגאס?) "זורק את התקווה שוכב על הרצפה" (כשאני הייתי קטן ונשכבתי על הרצפה ממרר בבכי, אמא הייתה מפליקה לי פעמיים על הטוסיק והייתי קם) אני לא קונה את הטקסט הזה. מתבכיין היסטרי. מה עם סהר חגי הזמר?  יש תקווה. צולל ברגש. שר מהבטן. גם המוסיקה מצליחה להעביר את סערת הרגשות.

הכל נראה אותו דבר
דלת נעולה, אהבה גדולה
אני מפסיד מהתחלה
כמו משחק קלפים, שאין בו מנצחים

זורק את התקווה, שוכב על הרצפה

עכשיו אני צולל אולי אני טובע
עכשיו מתחיל לרוץ אולי בורח
אני בורח ממך
עכשיו אני צולל

אתמול דומה כבר למחר
מנורה שרופה, נגמרה תקופה
את מפסידה אותי עכשיו
סוף להימורים, אחרי חמש שנים

זורק את התקווה, שוכב על הרצפה

עכשיו אנטי צולל אולי אני טובע
עכשיו מתחיל לרוץ אולי בורח
אני בורח ממך
עכשיו אני צולל

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. מדוע אתה אומר שאין שלום חנוכים ואביב גפנים חדשים?
    ממבט קצר בביקורות האחרונים שלך יש כמה יוצרים מוכשרים ביניהם אורי אילוז שנראה כשרוני ומבטיח לא פחות משלום ומאביב השאלה אם אחד כמוהו אלמוני יקבל את ההזדמנות להיות בפרונט של המוזיקה בישראל בימים כאלה של פופ אינסטנט? רק צריך שמי שמחליט מה נשמע בטלויזיה וברדיו יחשוף את האמנים והשירים הנכונים. לפי דעתי הם שם ממזמן פשוט כל הדלתות נסגרו ע"י פרץ, אהרון וכל החבר'ה..

  2. חרסונסקי מגניב גם לכתוב ביקורת וגם תגובה לעצמך! חחחח…

    שטויות במיץ שיר ממש טוב. זמר מעולה. אין ספק שיש פה משהו מעניין חדש ולהיטי.

    שיהיה המון בהצלחה

  3. סטנדרטי, מאולץ, בומבסטי סתם. שום סערת רגשות אין כאן. סתם פורטיסימו. השיר הזה בהחלט מצטרף לאוסף הבלתי נגמר של שירי הפופ-פלופ הישראליים ( לא כולם כאלה. ) שנדחפים לאוזניים שלנו בכל דרך, אך למוח שלנו לא מצליחים להגיע. ובדאי שלא ללב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות