אופוריה – Euphoria

אנריקה איגלסיאס Enrique Iglesias

הליקון
4.5/5

על התמהיל גם אבא חוליו היה חותם: דיסק דו-לשוני, ספרדית מעורבת באנגלית ("אנריקה", יגיד לו חוליו "יש לך הצדקה – אתה נולדת במדריד וגדלת במיאמי"), לחבור לצליל עכשווי מלוטש, לא להסתכן בשיר אחד שאינו קורץ מחומרים, שישלחו אותו גם למקום הראשון במצעד של אנגולה.
בספרד הוא ממיס לבבות עם Quando Me Enarmoro ("כאשר אני מתאהב") בדואט עם עוד שובר לבבות לטיני – חואן לואיס גוארה (תירגעו, זה נמצא בדיסק) שיר הפתיחה – I Like It מראה שלא סתם בחר אנריקה לקרוא לאלבום "אופוריה": פופ שכמעט מבטל את האינדיווידואל שבו לטובת הפקה דאנס פופ היפ הופית בשיתוף הראפר Pitbull בסימפול מתוך All Night Long של ליונל ריצ'י. איזה שילוב !
בואו נמשיך: עם אקון (Akon) אנריקה עושה את One Day At A Time בהפקת Redone במקצב רגאיי – קליט, אבל איפה פה אנריקה? הזמרת Nicole Scherzinge מגיעה ב– Heartbeat – גניחות סקסיסטיות, קצב מהיר בעיבוד מוצלח לפסנתר, עבודת בס אפקטיבית. דואט דאנס יפהפה. Dirty Dancer עם Usher – אווהה איזה פגז לרחבות. הקצב בפתיחה לא משאיר מקום לספקות – להיט מטורף. Why Not Me – בלדה ראשונה, עצובה, אמוציונאלית כיאה ללב לטיני שבור.
ואין כמו אנריקה לחזור למה שהוא הכי טוב בו. No Me Digas Que No עם צמד הרגאטון הפוארטו ריקני Wisin & Yandel– מפנה בדיסק – פופ לטיני מסוג אחר, גם אינכם מבינים את המשפט בספרדית, תשירו עם אנריקה. שיר ראשון בספרדית. איזה מספר להיט בדיסק? כבר אינני סופר. Ayer – עוד האטה משמעותית בדיסק – בלדה שנייה שממשיכה את שברון הלב הרומנטי נוטף הדמעות, קליט משמיעה ראשונה. Quando Me Enarmoro עם חואן לואיס גוארה – כאן אנחנו כבר ממש בספרד, חריגה של ממש מהקו של הדיסק. הספרדים מתים על זה, מבחינתם – בצדק.  Dile Que – עוד בלדה, והפעם צל"ש לצליל הגיטרה האקוסטית הדומיננטי במשך דקה וחצי. המנגינה – צנועה ויפה. Tu Y Yo – לא חיפשתי פירושים. אחרי ששומעים המנגינה והקצב – לא צריכים פירושים. פופ סולידי שהיה טוב גם לשנות השבעים. Heartbreaker – האוזניים חוזרות לאנגלית – שילוב מקצבים מוצלח (בין איטי למידטמפו) מנגינה וביצוע שהופכים את השיר ללהיט הבא בדיסק. Coming Home – פסנתר בפתיחה בסטייל אלטון ג'ון, ואנריקה חוזר לסגנון הבלדה, והפעם שוברת לבבות באמת. ייכנס לכל אוסף אהבה. קליט ומחלחל שזו שערורייה.
Everything’s Gonna Be Alright – בקול מסונתז מגיע להיט פופ אפביט נוסף, טוב מאוד לרחבות, תצרפו ל – Dirty Dancer ול – I Like It. אחרון: No Me Digas Que No – לא נתקלנו כבר בשם הזה? אה, מקהלת הגברים שמצטרפת מעניקה גוון חגיגי של שירה בציבור לסיום, ואם כבר אז הנה התרגום – "אל תגידי לי לא". באמת, מי תרשה לעצמה להגיד לא לאנריקה.

אנריקה איגלסיאס – Quando Me Enarmoro

Enrique Iglesias – Euphoria

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות