אוהב אותך עדיין

אלון ז'אן

מילים: אדמית הראל לחן: אלון ז'אן עיבוד והפקה מוסיקלית: חגי מזרחי
3.5/5

כדי לתאר תשוקתו לגברת שאינה איתו – עושה אלון ז'אן שימוש בדימוי המשומש על פי דון קישוט – "בטחנות רוחי אני נלחם", האביר שהשתגע ובהזייתו – טחנות הרוח נראות כענקים, כלומר – מנהל מאבק בכוחות גדולים וחזקים ממנו שהן למעשה "טחנות רוחו"… נלחם בעצמו. "חותך מסך עשן" – מנסה לעבור דרך עשן סמיך וכבד, וגם מחפש מקום שקט "על גבי כל העולם". או-הא. מבולבלים? – צודקים. ניסיון יומרני ועקר לתאר סיטואציה פשוטה (פרשת יחסים שעלתה על שרטון) במילים גדולות של דם-יזע-ודמעות: כאשר כל מה שרצה להגיד הוא – "אוהב אותך עדיין איתך" למרות ש"לא אמרת אמת" ו"זה הלב שמתעקש אחרייך עד הסוף" וגם "רוצה להיות לך שמיים"  פשטות יפה לפעמים מהתפייטות יתר. לא כל חרזן מוכשר להתפייט על הנושא במילים מפוצצות.

ז'אן רוצה לבטא את עוצמת הרגשות, אז אם מילים (אדמית הראל) אינן הצד החזק של השיר – באים הפקת קצבית יעילה, שמתקשטת בסיומה בצלילי פלמנקו, מנגינה טובה וקול נשמה נסער שנוסק בסיום לפלצט גבוה מלודרמטי שנוגע בתפילה כדי להבהיר שהוא מתכוון למה שהוא שר.

שוב בלילה לא נרדם / על גבי כל העולם / מחפש מקום שקט / בטחנות רוחי נלחם / אני חותך מסך עשן / את לא אמרת את האמת
ואולי זה מאוחר / רק עכשיו אני נזכר / לא הייתי לצידך
ואני לא מוותר / אני רוצה יותר / להיות לך השמיים / אוהב אותך עדיין איתך
תראי אותי עומד מולך / כואב ומחייך / אני מוכן עוד לחשוף / אולי עוד משחק באש / זה הלב שמתעקש / אחרייך עד הסוף
ואני לא מוותר / אני רוצה יותר / להיות לך השמיים
אוהב אותך עדיין איתך

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. הזמר עם הקול החזק ביותר והגבוה ביותר בזמר העברי כשבאמתחתו דיסק אחד, בדיסק הקודם עבד עם הנרי כמפיק מוסיקאלי וחלק מלחין וגם עם צמד מוכשר כאיתי זילברשטיין ומאיר עמר , אז זה היה יופי של תקליט נקווה שדיסק שני יהיה ברמתו של הראשון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות