שירי האהבה הגדולים חלק שלישי

סיפור אהבה

IMP
4.5/5

דיסק 1: איך הייתה מוסיקת הפופ נשמעת ללא שירי אהבה? היא לא הייתה. אהבה מהי? התשובה במהות חסרונה. ז'אק ברל כתב "אם תלכי ביום קיץ/ אז את עלולה לקחת איתך את השמש". בצרפתית זה נשמע אחרת. באנגלית – של טרי ג'קס, עדיין מרטיט.
כמה מדוכדכת זעקת דון מקלין כשהוא שר crying. אוהב אותה יותר מאשר בעבר כשהיא אינ ה משיבה לו אהבה. הייזל אוקונר יודעת שהכל כבר מאוחר, כשהיא שרה בקול שבור – Will You בעיטור סולו סופרן סקסופון מצמרר.
אהבה מתגשמת יכולה להפוך חורף לאביב לפי "אתה אהובי" של Liverpool Express.
מהו שיר אהבה אולטימטיבי? קחו רשימות שירי אהבה שניצחו את הזמן: White Shade Of Pale של פרוקול הארום.
When You're A King. "כשאתה מלך", שיר ששלמה ארצי הפך אותו ללהיט כמה יודעים שהוא שייך ללהקת White Plains – "ערבות לבנות". קריסטל גייל מקוננת – Don't It Makes My Bright Eyes Blue.
שירי אהבה מכל הזמנים – חלק שלישי, כאילו שיש כאן איזשהו סדר כרונולוגי. אהבה בפופ נטולה זמניות. אוספים על זמניים. שישים-שבעים-שמונים. השירים האלה כבר היו באלף ואחד אוספים, והנה הקלישאה – ליחם לא נס תופסת. ניקול קרואזי (Nicole Croisille) שמבטיחה – I'll Never Leave You – שיר שלא מת מאז הסרט "הזאבים הצעירים" בשנות השישים.
העל-זמניות חוברת לתחושות געגועים. שירים שמזכירים. גילברט או'סאליבאן שר Nothing Rhymed. אצל דמיס רוסוס, היווני מ"ילדת אפרודיטה" האהבה מייצרת הרבה מים ב – Rains and Tears. האהבה מגיעה בהרמוניית סול נשית של "שלוש המעלות" ב – When I Will I See you Again?, במנגינת קסמים של אלן פרסונס פרוג'קטOld And Wise. ומאותם ימים 10cc – לא פחות קסומה – I'm Not In Love. קול גבוה ששר את געגועי האהבה בערגה ללא נשוא. וכמה ממיס ג'ון דנוור כשקולו המעודן מתגעגע ב"שמש על כתפי".

דיסק 2: לאב סטוריז: "סמוקי" ב – "גר מול אליס" – מנגינה הורסת בקצב מנגינה. הרמוניות יפהפיות. הסיפור: בחור שמאוהב נואשות באליס, השכנה שממול כבר 24 שנים. לימוזינה החונה ליד ביתה – מעוררת מחדש הכל, גורמת לשברון לב כשהוא רואה את אליס נכנסת לתוכה. על דבר אחד הוא אוכל את עצמו – שבמשך 24 שנים לא גילה לה דבר על רגשותיו כלפיה.
עוד שיר ולהקה שעוברים בלי בעיות מדור לדור מאז 1978 – קנזס עם "אבק ברוח" (Dust in The Wind) – האקוסטי וההרמוני הזה הוא של להקת רוק אמריקנית שנחשבה אלטרנטיבית. המנגינה והעיבוד המלנכוליים של השיר – חריג ברפרטואר שלה.
אולטימטיבי רגשני – I'll Stand By You של כריסי היינד והפריטנדרס מ-1994. בלדה שנשמעת כהמנון הנאמנות – גם בזמנים קשים.
רגיש ומיוחד, קאונטרי מערבונים, ופחות מוכר מהארים – Looking For The Summer
של כריס ריאה.
Almaz
– יישאר לנצח שיר באוספי האהבה, כאן Joolz Gianni & dina Carol.ולא רנדי קרופורד. Joolz Gianni הוא סקסופוניסט שמלווה את הזמרת האנגלייה דינה קרול, עיבוד יפה שהשתלב באוספי צ'יל.
רנדי קרופורד? לא יתכן אוסף לאב סונגס בלעדיה, כמו שלא יתכן לאב סונסגס בלי One Day I'll Fly Away.

תמונות: קריסטל גייל, הייזל אוקונור, ניקול קרואזי, טרי ג'קס, סנואי וייט

Love Story 3rd Part

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות