ההופעה

שלושים שניות למאדים Thirty Seconds To Mars

ביתן 1 גני התערוכה
4.5/5

מה זה היה הגן ילדים בסוף הערב של "30 שניות למאדים" שעלה לבמה בשיר Kings and Queens האם התרגיל חוזר על עצמו בכל הופעה, כלומר שג'ארד לטו Jared Leto הסולן בוחר נערים ונערות מהקהל כדי שיעלו ויצטרפו למקהלת הסיום של הערב.?
הילדים שרים, מקפצים ובעיקר מצלמים. הגננת ג'ארד מנסה לסדר אותם. אנשי האבטחה לא אוהבים ואת מעשיה של הגננת ומנסים לקלקל.

לטו נהנה. יזראל, יזראל, יזראל, ואיזה קהל. עוד לא היה לו כזה קהל, הוא מנסה החנפה ראשונה. שנאמין? והוא גם למד שש מילים בעברית כולל החומוס של מסיבת העיתונאים. יכול להיות שאילו אלביס קוסטלו היה רואה את לטו על הבמה, הוא היה חוזר בו מסירובו להגיע או מקלל אותו.  איך יכול להיות שרוקר גוי יפרגן ככה ליזראל.

גם אנוכי נדהמתי מכמות המעריצים שיודעים כל שיר של הלהקה בעל פה. ג'ארד יודע להפעיל לשירה בציבור. יש לו את זה. כריזמה בטונות. לא הרבה סולנים של להקות רוק יכולים לשלוט ככה בקהל כמו ג'ארד לטו מהשלושים שניות למאדים. לטו אמר להם מה לעשות, לצעוק, לקפוץ. לגעת בשמיים. הייתה תחושה שהוא חש כי הוא נמצא במשימה שכל אחד, ממש כל אחד מהקהל יהיה ערב שהוא לא ישכח אותו. יחד עם אחיו שאנן לטו וטומי מילסיביק הוא הלך על הצגה. המתופף חבט בצורה שאיינה משתמעת לשתי פנים. קצב התופים פילח כל סנטימטר בביתן  1. תצוגת דראם ביט מסונכרנת תאורה. האורות על הבמה הצטרפו לתזזית, אלא שדווקא את פניו של ג'ארד לא תמיד האירו. קונספט אומנותי של תאורני הרוק העכשווי שאומר – שחק אותה אווירה. הבמה שהתפצלה ב-T הייתה אפקטיבית לג'ארד שלא הפסיק לדהור עם שלל גיטרות חשמליות ואקוסטיות.

לפי הקהל – "30 שניות למאדים" היא להקה לבני 25 ומטה. לפי המוסיקה – הם שווים גם קהל בוגר יותר. ויש לבני המאדים הללו מוסיקת רוק, הלוואי על להקות תוצרת הארץ. ובסוף הערב יכולת לשאול, וגם הגיעה להם שתישאל השאלה: איך שלושה חבר'ה יכולים לייצר הצגת רוק כזו בומבסטית.

נושא ההצגה בגדול אלבומם השלישי This Is War. הקהל מצטרף בשירה, מעניק ללהקה את ה – backing vocals ששמעתי בדיסק, מה שהופך חלק מהשירים להמנונים. Night of the Hunter וגם Hurricane המצוין, The Kill.

אגב, לשאלה האם הקהל המקומי זכה להיות יחיד בסוגו לעלות על הבמה של ג'ארד והמאדים, אני נאלץ לאכזב: הייתם רוצים. זה קורה באותו שיר סיום בכל הופעה של הלהקה. גימיק שהוא חלק אסטרטגי מהשאו וגם מהרצון של ג'ארד לטו להראות כמה ה-Fans  חשובים לו, אבל גם מעלה עוד שאלה: כמה אחוזים מג'ארד לטו הם תרגיל בחנופה. הקהל שואג בשמחה גם כשג'ארד אומר "חומוס". שורה התחתונה: חנופה או לא, זמר מעולה שמצליח להזניק את  "30 שניות למאדים" למרומים ולקחת איתו בספינה את כל הקהל הזה.  

30 שניות למאדים מסיבת עיתונאים
קטעים מההופעה

Thirty Seconds To Mars Live in Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות