רוק סווינג

פול אנקה

וארב, הליקון
0/5
מה שהוא עשה ל"מריח כרוח נעורים" של "נירוונה". אחלה סווינג שבעולם. האם פול אנקה (64), אליל סוף החמישים-תחילת השישים ("דיאנה", "קרייזי לאב", "יו אר מיי דסטיני", המלחין של "מיי וויי" , "היא ליידי") רוצה להיות הממשיך של פרנק סינטרה? ועוד שאלה: למה הוא צריך בשביל זה שירי רוק? של בון ג’ובי, שפנדאו בלט, אר.אי.אם, נירוונה, ואן אלן, Survivor, בילי איידול, פט שופ בוייז, סאונדגארדן.
 אנקה מנסה להשתמש בשירים הכי מוכרים כסטנדרטי ג’אז, כשמראש ברור שכול קשר בין המקור לבין מה ששומעים מקרי בהחלט. אנקה הלך על עיבודי סווינג לביג באנד שסרסו לחלוטין את שירי הרוק. ולא סתם אני משתמש בביטוי "סרסו".
אם לחזור לשאלה הראשונה, אז כן  – אנקה רוצה להזכיר את סינטרה. עיבודי הסווינג מהוקצעים, והצליל מלוטש.  המעבדים עשו עבודה פשוטה למדי: הם כתבו בצורה סופר מקצועית עיבודי סווינג שמשרתים אך ורק את המטרה הסווינגית. התוצאה היא שאנקה נשמע זמר ג’אז בכול השירים, "מתיישר" על העיבודים. בשירים כ"הלו" של ליונל ריצ’י ו"דמעות ברקיע" של אריק קלפטון שומעים יותר פרשנות, אבל ככלל שירי הרוק הפכו למכשיר בידי אנקה ומפיקיו לייצר דיסק סווינג, וכדיסק סווינג ביג באנד – אנקה עשה עבודה יעילה מאוד. מכול בחינה אחרת של אינטרפרטציה אישית לשירי הרוק –  הרוב כאן מפוספס. ואגב, כזמר, אנקה בשיאו. לא רק שלא איבד דבר, אלא שהוא פשוט זמר הרבה יותר טוב כיום.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. כנראה שפיספסת את הרעיון של ROCK SWINGS
    מדובר בקאברים, ולא בזמר שיבצע עיבוד רוק לבלדות רוק. אני דווקא מברכת על ה"אנטרפטציה האישית של הזמר".
    יפה לך להגיד שהוא מנסה לחקות את פרנק סינטרה – כאשר פול אנקה הוא זה שנתן לסינטרה את הלהיט מספר אחד שלו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות