עכשיו הוא שר, עכשיו הוא בוכה Now He Sings Now He Sobs

צ'יק קוריאה Chick Corea

בלו נוט
5/5

לאספני קוריאה: אי אפשר בלי התקליט/אלבום/דיסק הזה. מירוסלב ויטוס בבס, רויי היינס בתופים. לא רק לאספני קוריאה, כי מי שאוהב ג'אז משובח – חייב לעצמו. קוריאה? אמן המלודיה בג'אז, או ליתר דיוק אמן הטיפול במלודיה, מוסיקאי שמגלה את ההרמוניה כמו גלאי יבשות מוסיקליות חדשות.


שלושה נגנים שהם יחידה של הבנה הדדית. הרפתקנית. לירית. לא פלא שקוריאה המשיך לנגן איתם משך השנים וכ-42 שנה אחרי צאת התקליט (14 במרץ 1968), מגיע איתם גם לישראל.

האלבום עוזר להגדיר מחדש מהות שלישיית טריו ג'אז, והיו כמה שלישות שנכנסו לפנתיאון של הג'אז (הטריו של באד פאוול עם מקס רוץ' בתופים ונגני בס מתחלפים, אחדים מהאלבומים של ביל אוואנס). השלישייה הזו נמצאת שם מאז יציאת האלבום. לא תהיה הגזמה לומר שהוא שימש ומשמש פסנתרנים, נגני בס ותופים. קוריאה היה בשיא יצירתו. מקורי, זורם חופשי, תדר ג'אזי משלו בחיבור בין מסורת לחידוש. לא רק נגינה פריכה ומוארבת בפסנתר, אלא דרך חדש בלספר סיפור. רוי היינס מנגן יותר מאשר תופים ומירוסלב – נגינה נמרצת, גם הוא שואף לשלמות. הנוכחות שלהם באלבום הזה לא פחות חשובה מזו של צ'יק.
קלאסיקות: "מטריקס, "חלונות", אינטרפרטציה ל –
Pannonic של מונק. גם – My One And Only Love. תקשיבו ל – Steps-What Was ותמצאו רמז ל –Spain קטע עתידי במסגרת ההרכב "חזרה לנצח".  ואילו The Law Of Falling And Catching Up היא מוסיקה של אימפרוביזציה אבסטרקטית. פניו הרבים.

 

Chick Corea  – פסנתר Miroslav Vitous – בס, Roy Haynes – תופים.

 

Matrix, My One And Only Love, How He Beats The Drums-Now He Stop, Steps – What Was, Fragments, Windows, Pannonica, Samba Yantra, I Don't Know, The Law Of Falling And Catching UpGemini

צילומים – קוריאה והיינס – יוסי חרסונסקי 

Chick Corea Now He Sings Now He Sobs

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות