הרגעים הגדולים

דיאנה גולבי

טדי Play Records
4.5/5

קריאות ההתפעלות מוצדקות. נועדה להיות כוכבת.. ובשביל דיאנה גולבי אחת כדאית עונה שלמה של כוכב נולד.

ארשה לעצמי לחזור למושג הנדוש – אינטרפרטציה. פרשנות. אני חוזר למושג משום שהוא ההגדרה הכי קרובה למה שיש לי להגיד על דיאנה גולבי. גולבי היא זמרת מובהקת של אינטרפרטציה. היא מביאה לשירים את עצמה. את עוצמתה. אינטרפרטציה מעולה היא זו שגורמת ליוצר לפעור את פיו, להרים את שתי גבותיו ולומר: לא ידעתי שיש לשיר שלי כזה פוטנציאל.

מסקרן אותי לדעת מה חשבה קרן פלס על "מבול" שלה בביצועה של גולבי, מה חשב עברי לידר על "תמיד אהבה". האם מישה סגל שמע מה היא עשתה עם "עד סוף הקיץ"?ומה אמר פוליקר על "שלל שרב"? מה הרגישה אפרת גוש אחרי "קרב אגרוף"? כמה התרגש רמי קלינשטיין מהביצוע שלה ל"לבכות"? מה חושב שלום חנוך על התחנה אליה היא לקחה את "ילדים של החיים", ביצוע שלטעמי היה צריך להיות שיר הניצחון ולא "שביל הבריחה".

נכון: יש לפעמים תחושה שגולבי מחפשת להטעין כל שיר באמוציות ענקיות, לחפש בו את המלודרמה. זו דרך פרשנית של זמרת שאוהבתרוק, שמסתייעת בנגני Rock משובחים כדי ללכת עם השיר עד הקצה. לטפס גבוה מאוד בסולם הרגש ולהישאר שם בלי לאבד עוצמות. צריך לזכור: לא כל שיר ראוי להפוך לרוק. לזכותה ייאמר שיש לה גם היכולת לרדת לשירה רכה שיש בה עוצמות, לחלק נכון אנרגיות, ניואנסים בצבעים הקוליים. תקשיבו לעיבוד היותר מעודן ל"אם תלך מכאן" של ז'ק ברלכמו שחקנית גדולה שלוקחת על עצמה תפקיד לבצע את השיר כתפקיד חייה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

5 תגובות

  1. נכון.דיאנה היא מבצעת מעולה,לא סתם אני מתה על כל ביצוע שלה.
    אבל לדעתי היה ראוי להוציא דיסק עם השירים כשהם מוקלטים באולפן ולא מה שהיה בתוכנית כי את זה אני יכולה להוריד /לראות בכל אתר…

  2. דיאנה היא מבצעת מעולה. היא אומנית. היא לוקחת את השומע מטלטלת אותו מעלה אותו ומורידה אותו כמו ברכבת הרים סוערת. וזה כלל העניין! בשעת הביצוע היא הופכת למשהו אחר. ראו איך היא מתעוררת בסיום עינייך…. יכולתו של האמן להגיע לרמת ריכוז כל כך גבוהה היא שהופכת אותו יחודי.. ביחס לשאר אשר "ממצמצים" וניכר עליהם שלא מגיעים לרמת הריכוז הנדרשת…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות