פסיעות

אורית אזרח

4/5

אני מנסה לרחף לתוך חלומה של אורית אזרח בשיר שנקרא "סוג של התחלה". היא מנסה לגייס את איתני הטבע כדי להגיד ש"סוף הוא סוג של התחלה". לא נפלתי מההגיג הנדוש. לא השתחלתי לתוך הזייתה.("מתוך חלום ריחפתי")… השירה נוגה עד מלנכולית, אבל לא מהוקצעת. לא מלוטשת. חבל שהאלבום נפתח ביומרה פואטית, כי לאורית אזרח יש שירים יותר פשוטים ויותר טובים. התחלה שאינה מעידה בהכרח על ההמשך, שיש בו עליות ומורדות.

הטון הגבוה של אזרח משכנע בשיר נוגה יפה על מי שידעה לתת לה את מה שצריך באמת ("ידעת באמת") ואז מגיע שינוי של 180 מעלות לשיר קצבי חפלאי באווירה ים תיכונית  – "איזה יופי" – על גילוי היופי של עולם של ילדות מפרספקטיבה בוגרת. 

ועדין באווירה אוריינטאלית: צליל גיטרות טוען את  "עוד מעט" במתח – מהשירים היותר פשוטים ויותר מוצלחים בדיסק עם משפט כמו "לא ניתן לזמן להיות שעון" – שיר על חוויה ענקית של יום חדש – שאסור לתת לה לחמוק. המיוחד בשיר – מעבר חד לקצב מהיר.

"שוברת שתיקה" על תחושת טוב שאופפת אותה, הוא שיר שיכול היה להישאר במגירה בלחן הזה שמזכיר מוסיקה מיושנת של להקות צבאיות.
 לעומת זאת "פסיעות" – היא שיר אהבה פשוט ואמיתי המופנה לילדה, וכשיש שיר טוב, גם הביצוע משתפר. הוא אפילו טוב יותר ב"כוון אותי" – שיר מלודי קצבי מוצלח – פנייה בגוף שני על ניסיונה לדלות ממנו פרטים כדי להתרחק מהכאב –  והנה אורית אזרח זמרת-זמרת. "הזיה" – על השפעת של הזיות-זיכרונות ילדות טראומטיים מתקשה לעבור – בטון היגון  של אורית. "תבוא עכשיו" –כתוב היטב טקסטואלית ומלודית – מעברים יפים – על עידוד לשיקום רוחני שאורית שרה בגוף שני.
ולסיום "אולי בחלום" – שיר געגועים לאימא. מנסה לתהות אחרי עקבותיה אי-שם בעולמות עליונים. שרה על אישה מופלאה, שחילקה אהבה גם על ערש דווי. מבקשת ממלאכי השרת שיחבקו אותה. תתנחם במפגש איתה בחלום. הטון הדואב מעיד על עומק הצער. המנגינה והעיבוד מעבירים את רטט העיצבון. גם צליל המיתרים משתתף בצערה. הטקסט – בסדר, לא מלוטש דיו. ההבעה – כנה עד הסוף.

פסיעות ראשונות של אורית אזרח (נווה מונסון, מעצבת גראפית נשואה + שתי בנות)  שעשויות להפוך לצעדי ענק, ואין צורך אפילו לומר שהפוטנציאל גדול.

Orit Ezrach – Steps

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

8 תגובות

  1. לא בכל יום אנו נחשפים לטקסטים כה איכותיים ומלודיה קליטה ונעימה. נהניתי מכל שיר, המשיכי להציף אותנו. אנו מחכים.

  2. זמרת ענקית. אין דברים כאלה. היא מצליחה להרטיט את מיתרי הלב. הטקסטים, הלחנים והשירה של אורית יוצרים שלמות אחת מופלאה.

    יישר כוח. והיא שלנו!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות