עם אוזי אוסבורן, קורן, סולפליי,

פסטיבל "אוזפסט" Ozzfest

גני יהושע גבעת המופעים
3.5/5

האיש בתמונה בעמוד הבית הוא הגיטריסט המופלא של Korn, אבל נתחיל דווקא באוזי (משמאל)  בשיר השלישי Mr Crowley חטפתי מאוזי זרנוק קצף. הכי טבעי היה שאמלט על מצלמותי. אבל  המשכתי לעמוד ולצלם כאילו אני במשימה עיתונאית הרת גורל. כולה פאקינג אוזי, ומה פשעי שהוא תוקף אותי ואת מצלמותי בצינור מי סבון. האמת גם אחרים חטפו. כשיצאנו אחרי השיר השלישי חילקו לנו מגבות.

תשאלו אם זה היה הרגע הכי מרגש באוזפסט, פסטיבל רוק כבד ראשון בסוגו בארץ על שתי במות?  התשובה: לא! מאיש מבוגר כמו אוזי, הייתי כבר דורש שיפסיק עם השטיקים. שירד מהעץ. שמישהו ילחש לאוזנו, שלא חייבים. קצת פתטי.

מי שהיה לפני שבועיים באוזפסט ב-02 ארנה בלונדון קיבל רשימה ארוכה מפוארת יותר, לא פחות מ-9 להקות כולל אוזי. היו שם קורן, המרדרדולס, סטיל פנתר, סקינרד, פרדייז לוסט, בלק ספיידרס, ריבוקר, ג'טבלאק. הייתם עומדים ברשימה כזו? אם פסטיבל מטאל, לונדון כרגיל ניצחה.

פה בפארק גני יהושוע בבמה 1 התחלנו עם Betzefer, עברנו ל – Soulfly, בסביבות שמונה עלתה Korn. ו – Ozzy  קינח בשעתיים משלו. למעשה, כל המסיבה הייתה בשבילו? לא? אלא אם כן רוב הקהל חיפש דווקא את Korn . בין להקה ללהקה בבמה המרכזית, הקהל רץ לשמוע להקות בבמת ב'  (88Fm) היו שם Behind The Sun (בדרך הנכונה) טל פרידמן והקריות (הקומיקאי שלעולם לא יאכזב, במיוחד כשהוא נשאר בתחתונים צבעוניים) ואלמנה שחורה שסולנה הפתטי (שנראה מרחוק צביקה פיק ומקרוב אליס קופר) דילל את הקהל ליד הבה הזו באופן משמעותי.
לפני שנגיע לבמה המרכזית: כמה הערות טכניות: פסטיבל רוק בפארק בלי מסכי וידאו? נכון שזכרוני בזמן האחרון לה מה שהיה, אבל אני לא זוכר תקדים כזה. מסכי וידאו הם אלמנט חיוני באירוע ענק כזה. חלק מהחוויה. חוץ מזה – הבמה נראתה סטנדרטית בצורה שאינה הולמת אירועי רוק ראוותנים מהסוג של אוזפסט, פרט כמובן למכונת הקצף של אוזי, גימיק שכנראה כבר לא מעניק נקודות זכות לרוקר הזה, אבל נראה כמעט אימפוטנטי לעומת ראש עטלף שהוא כרת בעבר.

הגעתי בשלהי Betzefer הישראלית. הבנתי שיש לה קהל מטאל נאמן. ראיתי את הסולן חותם חתימות לילדים. ואז עלה לבמה גבר בריא גוף עטור זקן בבגדי צבא מנומרים, זה האיש מאחורי Soulfly, כדי לגזור רשמית את סרט הפתיחה לאירועי הפסטיבל הראשון של "אוזפסט" בישראל. לפי כמויות הקהל, לא בטוח ששוקי וייס המפיק המקומי יחזיר את הפסטיבל הזה לדשא של פארק הירקון.

השמים לא ממש  נפתחו להרכב החצי ברזילאי. אומרים שהם מקימים לתחייה את של Sepultura, ההרכב המטאל טראש הברזילאי בהשראת הזמר החורג של Max Cavalera 

האיש בקדמת הבמה הוא בעל יכולות להצית המונים, אבל כאן נראה כי הוא נרגע באופן יחסי, דברים שאי אפשר לומר על מארק ריזו Marc Rizzo, מטיח ראשו ומשתף את כל גופו בכל ריף שיוצא מהגיטרה שלו. יש להם כמה אלבומים שחובבי הטראש המושבעים קנו –  Primitive גם Prophecy ו – Conquer של 2008. בסיכומו של הערב, לא נראה שאני אחפש את ההרכב הזה בעתיד.

Korn  הייתה השלישית בבמה המרכזית. להקה שמאז 1994 שחררה הרבה דמונים בהופעות, למעשה אחת מלהקת ההרד רוק הטובות בכל הזמנים. הגיטריסט ג'יימס "מאנקי" שאפר לוחץ על הדוושה האם ככה נראה אלהי הגיטרה של המאה ה-21? נגינה לא תאומן. אורקסטרה בפני עצמה. האיש כנראה הולך לשירותים עם הגיטרה שלו. ומי שמחפש ג'ימי פייג' של דור הפייסבוק, זה Shaffer. ג'ונתן דיוויס הוא הזמר Jonathan Davis, מזכיר את ימיו הטובים מאז Life Is Peachy צורח את נשמת בצורה אותנטית. מאחוריו  המתופף ריי לוזייר. Ray Luzier מעיף את המקלות שלו ומתופף בעוצמה טירופית אבל בדיוק שמתופפים מעטים מגיעים אליו, גרוב עם הרבה סטייל וגם ניואנסים שמעניקים לקורן ממד מיוחד. 16 שנה אחרי הקמתה – קורן היא הרוק המטאלי הכי מודרני. אולי הדמונים ההם הפכו בשר ודם.

 ואז אוסבורןכל החששות באשר ליציבות קולו התבדו, אבל לא ממש קול גדול לז'אנר אפילו רע, מצד שני את אלמנט הפאקינג מטאל – אני משתמש בלשונו של אוזי, מעניק לו הרכב חבל"ז במיוחד  הגיטריסט Gus G.  יש בינו ובין אוזי כימיה של ממש שעוברת לאורך ההופעה. אחרי  Let Me Hear You Scream הגיע Mr. Crowley עם השפריצים לתוך הקהל ולתוך המצלמות. סך הכל אוזי עדיין עובר את המבחן בציון לא רע.  אחרי Paraonid האיש בן 62, חוזר להדרן  ועושה כל מאמץ להראות שהוא חזק על שתי רגליו. אפשר להרגיע את שרון רעייתו, את יכולה לפתוח את הפנקס ולתכנן את 2012. רק בלי השפריצים האלה. תסכימי איתי שהוא כבר לא ילד, אלא אם כן את חושב שהוא כן (ילד) וחייבים להשאיר לו את הצעצועים.

רשימת שירים אוזי אוסבורן

 

 

'Bark At The Moon'
'Let Me Hear You Scream'
'Mr Crowley'
'I Don't Know' 

'War Pigs'

'Suicide Solution'

'Road To Nowhere'

'Shot In The Dark'

'Rat Salad'

'Iron Man' 

'Killer Of Giants'

'I Don't Want To Change The World'
'Fairies Wear Boots'
'Crazy Train'

'Mama, I'm Coming Home'

'Paranoid'

'Into The Void'

'Flying High Againאוזי, סולפליי, קורן "אוזפסט" גני יהושע ת"א

Ozzfest in Tel Aviv With Ozzy Osbourne, Soulfly, Korn

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. וזי פוצץ את כולנו. הוא היה מטורף מתמיד והלוואי הוא ימשיך עם הצינור והדליים לעד.
    מצד שני איך שהיללת את קורן שנתנו הופעה סבבה אבל לא משו מטורף. הסאונד היה בסדר, את הבס בקושי שמעו, אבל הם בקושי תקשרו עם הקהל.
    ובקשר לGus G הוא גיטריסט מעולה, אבל אתה מגזים, "כימיה" אתה אומר , תסתכל על הופעות של אוזי עם זאק ויילד ורנדי רודס ותראה מזה כימיה.
    אתה בכלל הייתה בהופעה שאתה מדבר? כי לפי מה שכתבת זה לא נראה שהייתה בהופעה.

    זה מה שקורה שבאים באנטי להופעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות