שיר מהלב

אורי פיינמן

מילים: עינת הולנדר לחן: רביב רם בן-מנחם עיבוד והפקה מוסיקלית: רן אביב
3.5/5

יש הבדל בין פשוט ויפה לפשטני-נדוש. לא תמיד זמרים מבחינים בשוני. אורי פיינמן הלך על שיר אהבה עם כל קלישאה שאפילו כמיחזור כבר אינה עובדת. "זה שיר מן הלב" (נו, באמת), "האושר יכול לשכון בשנייה אחת של נשיקה" (ואללה), "מתבונן בך משתבחת כמו יין עם השנים" (כמה אפשר לשחוק מטפורה). וגם כמה מסורבל לשיר "אוהב אותך עשרות מונים".

גם אם אתה רוצה להיות נורא פשוט, לשיר שיר נאיבי "מהלב", נסה לא להישמע נורא לא מקורי. הלחן נוגה ונוגע, מאפשר לו להפעיל את הסלסול הטבעי בהיגוי טוב, מתנגן בקלות הנסבלת בקצב מידטמפו, בעיבוד אוריינטאלי פריך השם דגש על חיבור בין כלי קצב לכלי מיתר עם נגיעות פלמנקו וצליל כינור יהודי. האם זה מוגזם שנבקש מפיינמן, זמר ליגת-על, לעלות סוף סוף ליגה?  

 
מהבוקר שיר נפלא מתנגן בי בלי הפסקה

כמה אושר יכול לשכון רק בִשנייה אחת של נשיקה

 
מגלה בך דברים חדשים  

כמו צלילים מרגשים

 

בא לי לשיר לך 

וּלהזכיר לך

מה שהרגשנו

כשרק נפגשנו

גם אם זה נאיבי

לקולי הקשיבי:

זה שיר מהלב

 

מתבונן בך משתבחת כמו יין עם השנים

וצמא לך, כמו אז עדיין, ואוהב אותך עשְרות מונים

 

תגלי בי דברים חדשים

כמו צלילים מרגשים

 

בא לי לשיר לך 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. אוי מושיקו מושיקו… הקנאה והרוע נשפכים לך בין האותיות שחברו למילים לא ראויות שכתבת, ועוד מנהל האתר (יוסי????) מאשר להעלותם…..תתביש לך, זמרים כמו אורי פיינמן לצערי ולדעת רבים ולצער רבים רבים , כבר אין במדינתנו, ואם באמת היית יודע מי הוא וכמה עשירה ומוצלחת הייתה הקריירה המוסיקלית שלו, אז אולי הייתי מקבלת את דעתך לגבי אוהב / לא אוהב את השיר…. פשוט שקוף מדי… נסה פעם הבאה להיות קצת יותר מתוחכם… אולי "לעלות ליגה…"????

  2. זמר ליגת על? אורי פיינמן? בסיום העונה הוא מועמד לירידה, יוסי. בכל מקרה, אין לצפות, שזמר צפיחית בדבש יתחיל לשיר פתאום על מורכבות החיים . ובתור שכזה, אורי מביא את הסחורה- קיטש מתקתק ומחונטרש. השיר אולי מהלב, אבל מהמוח לא יוצאת בשורה גדולה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות