לינקין פארק ההופעה

לינקין פארק Linkin Park

פארק הירקון ת"א
4.5/5

אז מה הם לינקין פארק? מטאל, ראפ, אלטרנטיב רוק, פופ-ראפ? מה הם? המתחרים הגדולים של U2? למרות שיצאתי מבולבל, קיבלתי מהלינקין את אחת מהופעות הרוק הטובות שראיתי בפארק מימי. עשרים וחמישה שירים, חלקם כבר לשירה בציבור, כולל שירים מאלף השמשות, האחרון שלהם. הקהל הפעיל גרונות.

גברים מקצוענים שבאים לעבודה, למדו יותר ממשהו על מופעי אצטדיונים. עושים ספקטקל. יכולים להרשות לעצמן אחרי שמכרו 50 מיליון אלבומים. מסך הקרנה ענק מאחור (אבל לא מסכי וידאו שמצלמים את המופע – חיוניים למופעים המוניים) שניסה לחבור לשירים בקליפים של רטוריקה פוליטית. השילוב בין הסולן צ'סטר בנינגטון לראפר-גיטריסט מייק שינודה מוסיף ממד עצום, שהופך את הלינקין פארק למופע שהוא מעבר למופע אצטדיונים רגיל. ערך מוסף ממש.

מעבר לכל מה שמסביב הייתה מוסיקה, 25 שירים שמערכת הסאונד האדירה התיידדה איתם. חברי הלהקה הגדירו את מה ששמענו לאורך הערב – "להרוס ולבנות את הלהקה שלנו מחדש". מתברר שבגרותם של מוסיקאים מגיעה כשהם בראש אחד להחליט שהם אינם  מתחשבים בשום דבר אלא בעצמם. השירים הישנים נשמעו משהו כמו חזרה לגיהנום של הרוק של פעם, החדשים – עולם גן עדן של בלדות, אלקטרוניקה, רוק שנושק לפופ. רוחם של רדיוהד ו-U2 נושבת חזק.

שירים: המיטב שבמיטב. הקלאסיקות שלהם. מ-Paper Cut דרך Give Up גם New Divide חידוש ספטקולרי של No More Sorrow וגם Numb ו- Crawling ולקראת הסיום בהדרנים The Catalyst הנפלא. ובסיום Bleed It Out.

צריך לומר יותר משתי מילים על בנינגטון. לאיש הזה יש קול מברווז עור. המנעד שלו – לא יאומן. במיוחד בשיר האנטי סמים Breaking The Habit. האיש יכול לשיר רגיל ואז לצרוח את הריאות שלו. (One Step Closer) שינודה? – אפילו הפתיע מעבר למצופה.

אמרו עליהם שהם להקת הרוק הטובה ביותר כיום בלייב בעולם? אז אמרו. למה להיסחף בסופרלטיבים שאי אפשר להוכיח. הנקודה היא שיש תחושה שמי שאמר את הדברים, ידע על מה הוא מדבר.

The Requiem Of The Radiance, Wretches & Kings, Paper Cut, Given Up, New Divide, Faint, Empty Spaces, When They Come For Me, No More Sorrow, Jordana and Muetro, Writing For The End, Wisdom Justice & Love, Iridescent, Numb, Breaking The Habit, Shadows Of The Day, Crawling, One Step Closer. הדרן: Fallout, The Catalyst, The Messenger, In The End, What I've Done, Bleed It Out.

 

 

לינקין פארק קטעים מההופעה בפארק הירקון

Linkin Park Live In Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות