זמר מחאה?

אייל גולן

0/5

השירים של אייל גולן נמנעו עד היום ממעורבות כלשהי בחיים החברתיים או הפוליטיים בישראל. מתכונת הבידור שלו, לא רק שאינה דורשת את זה, אלא אפילו אומרת משהו כמו אני כאן בשביל הבידור לא בשביל פוליטיקה, וזה נכון גם לגבי כל הז'אנר הזה שנקרא "מזרחי" או "ים תיכוני".

והנה בעיצומו של הויכוח הציבורי על הופעות אמנים באריאל, מחליט גולן לעשות צעד: להודיע לכל המחרימים שהוא כן יופיע באריאל, קבל עם ישראל ותושבי אריאל, כולל צילומים עם פוליטיקאים, שהיו באריאל באותו ערב, ולא פסקו מלשבח ולהחניף, וכמה הוא אמיץ.

 

אייל גולן הכריז על עצמו לא מכבר כעל "איש עסקים" רציני. נדלק על שילוב של בידור ועסקים. כאיש עסקים רציני, הוא לבטח עשה חישוב של רווח והפסד מהצעד הזה. יתקן אותי (גולן) אם אני טועה: הגיע למסקנה של רווח נטו. צעד פופוליסטי כזה, בעידן שהשמאל בישראל הפך רופס ולא משמעותי, בימים שהתלהמות ימנית עובדת יופי –  רק יכול לשפר את תדמיתו הציבורית, ובסופו של דבר להיות משמעותי לקראת ההופעה הבאה בנוקיה. מבחינה זו העם עם הגולן.
גולן לא הפך פתע את עורו ל"זמר מחאה". זה אינו הוא. הצעד הפופוליסטי שעשה מחושב וממולח. אילו היה פוגע בו עסקית – לא היה מגיע לאריאל.

אינני נגד מעורבות של סלבריטאים בחיים החברתיים והפוליטיים בישראל. לעיתים אפילו מכעיס שהם מסתירים ומסתתרים מתוך חששות, שמא התערבות תפגע בתדמיתם ובפרנסתם. אני נגד פופוליזם דמגוגי וכוחני, שבא לנצל סיטואציה של ויכוח ציבורי כדי לעשיית הון תדמיתי ומסחרי.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. מה הקשר למזרחי? ומה הקשר לשמאל? את סתם רדנקית עם רגשי נחיתות הוא זמר גרוע בעיניי והוא הופיע כדי לצבור עוד כמה נקודות בדעת הקהל כדי לנקות את עצמו מאונס הקטינות שהוא ואביו הדוחה ביצעו .רק כסילים כמוך יאמינו שהוא עושה זאת מטוב לב . לכל המדינה עושה שמח? אולי בעזה ולמען הסר ספק: אני נגד חרם של ישובים ישראליים בכל הגבולות ומאמין שראוי שמי שמחרים יוחרם

  2. חרסונסקי , אתה שמאלני , שונא מזרחיים . אייל גולן עשה שמחה בלב למדינה שלמה , לא לקח שקל , תרם מעצמו ובא , אפילו אם הוא הרוויח אהדה , זה מגיע לו , כי הוא היחיד מבין אלפי יוצרים ואומנים , שעשה משהו בכלל . לא ציפיתי שתפרגן , כי אייל מזרחי . אבל אויי אם זה היה אשכנזי …היית מהלל ומשבח את שמו . חבל שאתה ככה .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות