שוב בתמונה 2011

ירדנה ארזי

מילים: יאיר לפיד, לחן: רמי קליינשטיין הפקה מוסיקלית דור דקל
3.5/5

מה שונה "שוב בתמונה" גרסת 2011 (ככה ממש נרשם עליו) מ"שוב בתמונה" גרסת 1986? ננסח את השאלה אחרת: איך מזריקים זריקת מרץ לשיר בן  24 שנה? יותר פשוט ממה שהייתם יכולים לעלות על הדעת: מקליטים גרסה בצליל עדכני בעיקר אפביט אלקטרוני עכשווי. המדייה פורסט מעניק לשיר הזה מקום ראשון בהשמעות לתחילת דצמבר. מדובר בהפקה מוזיקאלית בניצוחו של דור דקל, ללהיט שהגיע אל שלושת הגדולים במצעד הפזמונים השנתי בשנת 1986.

הטקסט לא הכי פשוט. מדבר על השתנות, ממצב של אישה אחרת "כנועה", "זרה" שממשיכה בחייה – והנה היא "שוב בתמונה" הטון הדרמטי של ירדנה מקבל רוח גבית בעיבוד וההפקה חדשים, אבל מבחינת פרשנות – לא קרה שום דבר עם השיר הזה מאז יצא לראשונה. גרסת הדאנס האלקטרו-פופית הקלילה פונה יותר לרחבות, ככה שאפשר להבין את הזינוק המחודש של השיר. יותר ויותר ההפקה היא שקובעת, לא עומק חדש.

 

אני שוב בתמונה
הייתי כבר בדרך אחרת
הייתי כבר רחוקה
הייתי קרובה
הייתי עונה
מוצאת בתוכי עוד פינה
עצורת נשימה כואבת
בכל זאת הולכת

אני שוב משתנה
הייתי האישה אחרת
הייתי זרה
הייתי כנועה
הייתי שונה
מוצאת את עצמי בפינה
עומדת צמודה
בכל זאת הולכת

 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

  1. שיר יפה עם ביצוע מעולה של ירדנה, זמרת שתמיד בתמונה!!! עם קול נעים. זמרת שתמיד ממשיכה קדימה..למרות חוסר הפרגון והאמונה ביכולת המקצועית שלה – ירדנה ממשיכה להוכיח שהיא לא רק פנים יפות אלה הרבה יותר…אנחנו כבר יודעים זאת ! אולי עכשיו צריי העין ידעו גם כמה היא נפלאה… לא לשוא אני תומכת בירדנה מעל 38 שנים וממשיכה הלאה .

  2. בעיני, ה"עומק החדש" נמצא בדרך שירדנה עשתה במהלך ה-24 השנים שחלפו. לא תמיד היו לה חיים קלים. זילזלו בה לא פעם מבלי באמת להקשיב. והיא תמיד בכל זאת הולכת!!! מבחינתי היא דוגמה אישית נהדרת. במעשים. לא רק במילים. זהו אחד הדברים החשובים ביותר שלמדתי ממנה עוד כנערה. עכשיו היא באמת "שוב בתמונה".

  3. לדעתי הרימיקס מקסים, כל היופי בו זה שהשאירו אותו קרוב למקור ועם זה הפכו אותו לחדשני, אני שמחה שרוב תחנות הרדיו לא חושבות כמוך והוא ממשיך להיות מושמע המון, שיהיה לו ולאוסף החדש של ירדנה המון בהצלחה

  4. לא תמיד צריך להתחכם. אם היינו מחפשים עומקים ותחכום בכל שיר, כמעט כל המוסיקה העכשווית היתה נמחקת. יש גם אמירה כללית. שיר טוב, זמרת נהדרת, קצב מקפיץ וטקסט מדוייק. מה צריך עוד? למה להמציא את הגלגל?
    גם בביקורות אין עומק או התחדשות. אני ראיתי בימים האחרונים זוועות מהחלון. השיר הזה החזיר לי את המצב רוח – לא מספיק טוב???? תודה ירדנה!

  5. צר לי-לא קונה את זה. ראשית, גם אז, למרות היותו להיט גדול, הרבה בגלל הפריצה המטאורית של רמי-ריטה, לא אהבתי את השיר עצמו. אבל זה באמת עניין של טעם. מה שאינו עניין של טעם הוא העיבוד-זה "חידוש"? או אולי "יישון"? עיבוד כל כך מיושן ואנמי כבר מזמן לא שמעתי. הליינים הפסנתריים השזורים בעיבוד לכל אורכו שייכים לתקופה אחרת, נאמר, אההמ-שנות ה-80?..

  6. אהבתי את השיר גם בגרסה המקורית, וגם העיבוד החדש יצא מקסים לדעתי. ההפקה החדשה הותאמה יפה ועדכנה אותו מבלי להרוס את היופי של המקור, בעדינות ובמינון הנכון, והתוצאה מדליקה…
    לא הבנתי מה הכוונה ב"פרשנות" ו -"עומק חדש" שציפית – הרי מדובר ברמיקס בו נשמרה השירה המקורית, השירה לא הוקלטה מחדש, שינו רק את העיבוד… לטעמי עומק לא היה חסר גם שם, אבל את הפרשנות החדשה והעומק החדש תקבל במופע שלה, שם היא מגישה אותו באמת באופן יוצא מהכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות