כל השירים

לאה שבת

הד ארצי
4.5/5

כל השירים סיפורי חיים. תחנות בדרך, רגעים בזמן, שרה באקוסטית לאה שבת. שיר חדש. למעשה, החדש היחיד באוסף העשרים. הקצב, הטון, הקול הבהיר, הנשמה – לאה שבת המה. או כמו שהשיר אומר – "כל הרגש בפנים". האזנה ראשונה – ושירו איתה. תזרמו בקלות. הרגש בפנים.

כל פעם שאני מקשיב ללאה שבת, מנהג של איזה שלושים שנה לפחות, אני מתמלא חום משולב אהבה. יש בה יופי פנימי מתנגן שאין לאף זמרת בארץ הים-תיכונית הזו.

שאנמק? – קסמה של כתיבה תמה ופשוטה. היא הסינגר-סונגרייטרית של הפשטות היפה, של הארציות המקומית, של זמרת שחשה את דופק החיים, מוסיקאית של אקורדים שמייצרים את הפולק-רוק הישראלי היחיד במקומותינו. טקסטים בלי פלסף, על בני אדם, על רגשות הכי ראשוניים, והיא שרה אותם בקול-של געגוע. היא יודעת להפוך את המר למתוק, את העצב לחום אנושי.

19 שירים. "ירח בשמיים" לעולם ירגשני. טון הערגה של "גל געגוע" (דקה אקוסטית בפתיחה, עד שמגיעים לעיבוד ה"אירי" היפהפה הזה), שמחת החיים של "תנגני קצת גיטרה" בעיבוד מריאצ'י (צליל לטיני מקסיקני כזה), שנסון צובט ושמו "חמניות מול השמש" , ואיך אפשר לאה שבת בלי להזכיר את הבלדה המרטיטה – "חתיכת שמיים". חתיכת צמרור חוזר. ואני מגלה מחדש את הדרמה טעונת המתח של "מתה לבכות" ואת העומק הדרמטי של "אברהם", מתעודד מטון הנשמה המנחם של "אהבתי אוהבת אהבה".

לכל מי שבלוטות רגש מפעמות בקרבו, המוסיקה של לאה תעשה לו טוב. להיסחף איתה, ברגשותיה החמים, עם מלודיות מקסימות, קצב רך בעטיפה אקוסטית, עם שירת נשמה מעט מחוספסת, אותנטית, נכונה, לא מנייריסטית, לא-מתחנפת בכוח.

 

 

שירים: כל השירים, רק החיים, תמיד יחכו לך, שיר ערש ישן, ירח בשמיים, גל געגוע, ים של חלומות, והגשם, לא זוכרת איזה חורף, תנגני קצת גיטרה, חמניות מול השמש, היא מתה לבכות, חתיכת שמיים, אברהם, רחמים, אהבתי אוהבת אהבה, חום שאתה מחפש, ענני, עד שאני נרגעת. 

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. איך שלושים שנה לפחות?! לאה שבת פרצה רק ב-1989. לפני זה עשתה קולות בכל מיני הפקות.

 2. דיסק מצויין, מלודי, עדין ויפיפה.
  לאה עשתה ובנתה את אחיה שלומי……………………
  את השירים הכי טובים שלו היא כתבה…………………
  זמרת עם נשמה ולב גדול מאוד………………..
  לאה כל הכבוד לדיסק החדש, תענוג לשמוע אותך……….
  תני לנו עוד הרבה שירים ומוזיקה כיפית כזו…….
  בריאות ופחות סיגריות ,,,,,,,,,,,,,,,,,

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות