ולקראת אלבומו החדש

פול סיימון שיר לחג המולד

0/5

בשנה הבאה ימלאו לפול סיימון 70, מגדולי הסינגר-סונגרייטרים בתולדות הפופ. הוא היה בן 16 בשנים 1957-8, כשהקים לראשונה צמד "טום וג'רי" ברובע קווינס בניו יורק – לימים סיימון וגארפונקל, צמד שהתפרק והתאחד, אבל סיימון חזר תמיד לשולחן העבודה שלו כדי לכתוב לעצמו שירים חדשים.

השיר החדש של פול סיימון נקרא Getting Ready For Christmas , ויש בו הכל פרט לממרח חג מולד דביק. למעשה – שיר העוסק במציאות בארה"ב בימים אלה, באיש הקטן המשתכר למחייתו, בחייל שעושה כבר סיבוב שלישי בעיראק. את ארוחת החג שלו הוא יאכל אי שם על גבעה בפקיסטן.

למעשה – הסינגל הראשון מתוך אלבומו החדש So Beautiful Or So What שיצא באביב. סיימון מאפשר להוריד את הסינגל באתרו בחינם. השיר בנוי סביב דגימת סאונד של הכומר-מטיף הדתי ג'.אם גייטס משנת 1941. הוא עוסק באדם "ממוצע" (זה שלדברי סיימון עובד למחייתו בשתי משרות) השקוע במחשבות באשר לאחיינו שעושה את הסיבוב השלישי שלו כחייל בעיראק. האלבום החדש ילווה במסע הופעות של סיימון במהלך 2011.  אמרגן מקומי כבר מרים את הכפפה?

סיימון הגיע לשיא מכירות כחציו של "סיימון וגרפונקל" עם "גשר על מים סוערים". כסוליסט הוא מכר פחות, יחסית, אבל זכה להערכה אמנותית גבוהה. אם זה על זה גרייסלנד", "הרטס אנד בונס", "עדין מטורף אחרי השנים", "50 דרכים", "קודכרום", "אוהבת אותי כסלע", "אני וחוליו". שירים באוריינטציה אתנית –  "פגישה בין אם ובנה" בקצב ג'אמייקני,  THE OBVIOUS CHILD הלטיני, "מאוחר בערב" בסגנון  לטין ג'אז. "קחי אותי למרדי גרה" בסגנון דיקסי.

 Getting Ready For Christmas  – על הסינגל

 

רשימת השירים החדשים

 

1. Getting Ready For Christmas Day
2. The Afterlife
3. Dazzling Blue
4. Rewrite
5. Love and Hard Times
6. Love Is Eternal Sacred Light
7. Amulet
8. Questions for the Angels
9. Love and Blessings
10. So Beautiful Or So What

 

 

 

 

"

paul Simon – Getting Ready For Christmas

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות