ההופעה

אל באנו Al Bano

בהיכל התרבות בת"א
4/5

מי צריך שלושה טנורים כשיש אחד. לאל באנו יש קול שלא יבייש את לוציאנו עליו השלום. מבחינת ג'סטות – יש לו כמו לשלושה. ברור למה הוא משך אליו הרבה גבירות (לא צעירות במיוחד) עם זרי פרחים. אחת כמעט התנחלה, חיבקה, נישקה, הצטלמה. רק לא התעלפה. אחרת, סבתא חמודה, נתנה זר אבל דרשה דואט. נשבע לכם שהיא קיבלה. בנות, להזכיר לכן – האיש כבר בן 67. תנו לו לשיר.גרופיות קשישות עלולות להזיק לבריאות, במיוחד כשהוא צריך להפעיל זוג ריאות כדי לטפס לאוורסט של המנעד.

מצד שני: נדמה לי שאל באנו די יתבאס אם בנות חמישים ושישים לא תעלנה על הבמה עמוסות זרי פרחים. הוא אוהב פרחים, אלא שלפי המתורגמן מאיטלקית לעברית (נורא. פחות נורא אחרי ההפסקה) לפי באנו, פרחים באיטליה עם אסוציאציה למתים. בישראל – הם לחיים.

אז הפרחים לאל באנו, ובצדק:  הוא קרא מהדף שהוא אוהב לחזור לפה, לקהל הישראלי. נו די עם החנפה.
אני אגב, עדיין המום מהקהל ה"אחר" שאני מזהה בהיכל התרבות. תקראו לו "רוסי" – משלם במיטב כספו ומגיע במיטב בגדיו כדי להתלהב מזמר איטלקי ששר אווה מריה וסנטה לוצ'יה, כדי לקבל לקראת חג המולד הרגשה של בית חם.

קלידים במקום תזמורת, אין תופים, 3 זמרות ליווי, 2 גיטריסטים, שאחד נראה כשחקן חיזוק מג'מייקה שבא לתת לבאנו קצב ושירה ב – Volare. באנו שר שופן וגם שוברט אבל אם להחליט מהו יותר – קלאסי או פופ, באנו בעצמו נותן התשובה כשהוא  התרגש לשיר ששר באחד מפסטיבלי סאן רמו האחרונים, שלדבריו מסכם את הקריירה שלו – El La Mia Vita. תאמינו לי. האיש התכוון למה שהוא שר, וכשבאנו מתכוון הוא מתרגש.
ההפתעה של הערב: בלוז. אל באנו – בלוז? מיששתי את עצמי עד שהבנתי שהוא הולך להביא אותה במיוסיקאל של 4 דקות על "בית השמש העולה", שבו לראשונה הוא שווה בין שווים (זמרי הליווי, הגיטריסט)  ב – Sharazan  הוא שיחק אותה שלמה ארצי וירד לחלק צ'פחות ולצרף הקהל לשירה.
ואז הגיעו השיאים: באנו מפעיל הקלטה של Caruso, אגדת הטנור האיטלקית כדי לשיר ב"דואט" את O Sole Mio

ואם לא די בשיא הזה, הוא מנסה בהדרן מה שבגילו קצת מסוכן – לעלות לפסגות המנעד ב – "נסון דורמה", אריה מתוך האופרה טורנדוט מאת פוצ'יני. הקהל כבר על הרגליים בדרך למכוניות (רגע, רגע לאן אתם רצים) ואז מגיע הקול הזה שמטפס עד לתקרת ההיכל. באנו הגיע לשם. והקול הזה השיג את הקהל שכבר ברח לצאת ראשון מהחנייה. אל אל אל באנו.

Al Bano in Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות